Gå til innhold

Fullstendig vifteløs PC snart i salg!


Simen1

Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå skal Zalman skart lansere et kabinett som er ment for å være totalt vifteløst:

directron_1750_6312938

fanless002.jpg

Det baserer seg på at hele sideplatene er noen gigantiske passive kjølere i Aluminium. For å transportere varmen fra de varme stedene (CPU, skjermkort etc) til kabinettveggene brukes mange Heatpipes (se bildet av CPU-heatpipen) Strømforsyningen er fastmontert og kjøler tryristorene ved at de er skrudd fast til kabinett-veggene.

 

Dermed blir hele PC'n passivt avkjølt og og ikke noe som helst støy. (HD har en vibrasjonsløs festemekanisme med heatpipes den også.)

 

Link til hele artikkelen (på japansk)

Videoannonse
Annonse
Skrevet
noen som hvet en cs pris på dette kabinettet, tror ikke det kommer til å hver så veldig billig...

Noen i forumet til østerikske overklokkere hadde hørt rykter om ~150.000 yen (~9100kr)

 

Jeg synes det høres ganske ekstremt ut, så jeg tippe at få vil kjøpe det til den prisen og dermed vil nok prisen falle til rundt halvparten. Om et halvår dukker det sikkert opp noe tilsvarende fra konkurrenter og da faller nok prisene ned mot 3-4000kr. Om 2 år tipper jeg prisen på noe tilsvarende vil ligge på rundt 1500kr.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...