Gå til innhold

Speed intervju


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer litt på hva jeg trenger å vite om et speed intervju.

 

Hvor lang tid er det mellom hver kandidat? Burde man ha med seg karakterutskrift o.l.? Hva bør man ha på seg? Hva blir det spurt om på et slikt intervju?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På mitt forrige speedintervju hadde jeg ikke med meg noen ting. Det varte i et drøyt kvarter og jeg var casual kledd. Intervjuet dreide seg hovedsakelig om meg som person. Jeg fikk inntrykk av at intervjuerne allerede hadde gjort en rent faglig kompetansemessig vurdering av meg og var kun ivrige etter å bli bedre kjent med meg som person. Det føltes bra og avslappet.

 

Men jeg antar at svaret på spørsmålet ditt også til en visst grad er situasjonsbestemt, og det er kanskje avhengig av nøyaktig hvordan stilling du skal søke på også. Noen bedrifter ville kanskje blitt avskrekket om du stilte i dress mens andre ville kreve intet mindre.

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...