Gå til innhold

Problemer med kontrollhjulet


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

 

Jeg har problemer med kontrollhjulet på mitt Sony Alpha 450 DSLR.

 

Å justere f.eks. lukkerhastigheten til raskere (snu knappen mot høyre) fungerer helt fint. Men å f.eks. justere lukkerhastigheten lavere (vri hjulet mot venstre), er svært problematisk.

 

Hver gang jeg vrir hjulet mot venstre begynner den å justere lukkerhastigheten med animasjon på skjermen. Men i det hjulet når trinnet sitt, hopper lukkerhastigheten oppover igjen. For eks: jeg har lukkerhastighet på 1/250, og vil justere den til 1". I det jeg vrir mot venstre for å justere den nedover, hopper den opp til lukkerhastighet på 1/500. Slik fortsetter det til jeg når "toppen" på 1/4000 i lukkerhastighet.

 

Jeg har prøvd med flere forskjellige objektiver, og dette skjer i alle tilfeller, hvor kontrollhjulet har en funksjon.

 

Kan dette være en firmwarefeil? Eller er det mer sannsynlig en feil på kamerahuset?

 

Ser det blir litt uforståelig, men ikke så lett å forklare dette :p

 

Takker for alle svar

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er nok en feil på føleren som er koblet til bryteren. Har opplevd lignende feil på andre apparater. Her må det nok service til.

 

Ok, får ta meg en tur til butikken...

 

Takk for svar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...