Gå til innhold

Maskinen min synger!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vel, på en måte. Det kommer en svak, høyfrekvent, litt varierende pipelyd fra maskina mi når jeg prime95er den etter å ha klokka den opp litt. Maskina ser ut til å funke, og jeg får ikke noen feil i stresstestinga, men det er litt urovekkende at den er der.

 

Jeg kan ikke huske at denne lyden var der forrige gang jeg lekte meg med OCing med akkurat samme hardwareoppsett, bortsett fra at jeg har bytta ut 8800GT kortet med et GTX 460. Lyden kommer uansett ikke når jeg stresstester skjermkortet, kun når jeg stresser CPUen.

 

Er dette normalt, er det grunn til panikk, ingen av delene? Ikke vet jeg, men forhåpentligvis vet noen av dere det.

 

CPUen er en E6400 som jeg klokka opp til 2.8 GHz (fra 2.1). Husker ikke nøyaktig hvilken modell hovedkortet mitt er, men det er et MSI kort med P45 chipsett i alle fall. Det høres ut som lyden kommer fra et sted på hovedkortet. I alle fall ikke fra harddisker eller PSU.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde sånn på min Q6600 og har det på i5 760'n jeg kjører nå. Er kun de gangene prosessor jobber, eller enkelte programmer at jeg hører lydene. Mener å huske at det ikke var noe å bekymre seg over, da jeg spurte for noen år siden!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...