Gå til innhold

game pc til 6k


Anbefalte innlegg

Skrevet
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forslag her til 6600,-. Bedre prosessor og skjermkort ellers stort sett likt. La inn en annen strømforsyning, men skal du billigere så er Corsair sin CX500W til 400,- helt ok (selv om CX-serien ikke er regnet som Corsairs beste produkter akkurat).

fint det der ja

Skrevet

Forslag her til 6600,-. Bedre prosessor og skjermkort ellers stort sett likt. La inn en annen strømforsyning, men skal du billigere så er Corsair sin CX500W til 400,- helt ok (selv om CX-serien ikke er regnet som Corsairs beste produkter akkurat).

fint det der ja

noen som har flere forslag.

Skrevet

Pengene du sparer på å kjøpe det på f.eks Dustinhome eller noe framfor Komplett kan du bruke på cpu-kjøler. Det er jo kjekt å ha..

lag en liste der da!! vis det er så mye bedre, men ka koster frakten da?

Skrevet

AMDs sine stock-kjølere er egentlig helt ok. Så lenge du ikke skal klokke prosessoren behøver du ikke noe annet med mindre det er av estetiske grunner.

 

Synes du skal gå for Jornboss sitt forslag for stort bedre får du ikke til den prisen. Hadde dette vært meg så hadde jeg droppet Windows og heller lagt ytterligere 1000kr i skjermkort. Et operativsystem kan jo alltids anskaffes andre plasser.

 

Isåfall får du et Radeon6950som du med litt hell kan flashe til storebroren 6970. Dette er ikke nødvendigvis problemfritt, men kan i teorien gi deg adskillig bedre ytelse. Uansett er det et heftig skjermkort og samlet sett blir det en meget god spillPC til den prisen.

 

Her kan du lese litt om hvordan det kan gjøres.

Skrevet

965 er bare en fabrikk clocket 955 :)

 

Ja, og begge har ulåst multiplier så overklokkingspotensialet på disse to burde være det samme. Derfor ser jeg ikke noen grunn i verden til å kjøpe 965 framfor 955.

Skrevet

Grunnen i verden vil jo være at man betaler omlag en hundrings for et steg på multiplieren. Hvis man ikke har peiling på overklokking så er sikkert den hundringsen verdt det, men jeg ser poenget.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...