empetre Skrevet 7. januar 2011 Skrevet 7. januar 2011 (endret) Sliter for tiden med å sove, og begynte å blø neseblod på tirsdag, og også nå i dusjen. Før dette har jeg bare blødd neseblod ÉN gang i hele mitt liv, og det var for over 6 år siden. Sliter også med matlyst. Blir ikke sulten. Jeg trener og prøver og spise så ofte som mulig. Hva kan være grunnen til at jeg har begynt å blø neseblod med så korte mellomrom? Jeg blør jo tydeligvis ikke neseblod så lett, så synes det er litt rart. EDIT: Disse tingene henger nok ikke sammen, da matlysta forsvant for 1,5 år siden, insomnia til og fra i 2 år og neseblod denne uka. Endret 7. januar 2011 av empetre
Malvado Skrevet 7. januar 2011 Skrevet 7. januar 2011 Neseblod , Insmonia og mangelen på Matlyst er alle relaterte ved at de alle kommer fra hodet. Det kan være lurt å ta en tur til legevakta om du føler deg urolig eller svimmel / kvalm , hvis ikke antar jeg at det går greit å vente til mandag med mindre du blør på nytt neseblod innen kort tid. Personlig har jeg selv operert topplokket nylig, jeg hadde nok symptomer som kom i løpet av 2 år men det er kun i ettertid at jeg forstod egentlig hva de kom av.
empetre Skrevet 9. januar 2011 Forfatter Skrevet 9. januar 2011 Har følt meg svimmel, men har valgt å drøye en legevisitt til mandag/tirsdag. Da får jeg snakket med fastlegen min, og han har EKG- og gastroskopiprøver av meg. Han har litt mer info på meg enn det legevakta har, og tror det er lettere for han å finne ut av noe. Har også hatt veldig med vekttap i ferien, selvom jeg har spist mye (mye for meg er normalt for andre). Er 18 år, 181 høy, og veide ved feriens inngang 64 kg (noe som er litt lite). I slutten av ferien veide jeg 57,1. Begynt å trene og spise sunt nå, og klart å legge på meg en kilo. Setter pris på svar, da jeg er litt urolig!
dag1234 Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Hei Jeg tror ikke det er grunn til å oppsøke legevakten hvis du har hatt disse plagene i lang tid. Men bestill time hos fastlegen din på mandag, og få tatt skikkelige undersøkelser. Og hvis dere ikke finner noe, så be om å bli henvist til spesialist. Jeg kommer ikke på noen psykiske tilstander som gir denne kombinasjon av plager, selv om det selvsagt ikke kan utelukkes at noe av det kan være psykisk betinget. Hilsen Dag
Malvado Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Nja, at man har hatt plager over lang tid er ikke garanti på at det ikke er noe som bør sjekkes. Når det oppstår nye symptomer eller endringer bør man alltid være forsiktig. Utifra det jeg forstår så har TS blødd neseblod og nylig også blitt plaget med svimmelhet , han er også en ung man på 18 år som absolutt ikke burde ha noen slike plager , vektapet han har hatt tyder også på at han bør komme inn til en ordentlig vurdering av medisinsk personale.
dag1234 Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Nja, at man har hatt plager over lang tid er ikke garanti på at det ikke er noe som bør sjekkes. Når det oppstår nye symptomer eller endringer bør man alltid være forsiktig. Utifra det jeg forstår så har TS blødd neseblod og nylig også blitt plaget med svimmelhet , han er også en ung man på 18 år som absolutt ikke burde ha noen slike plager , vektapet han har hatt tyder også på at han bør komme inn til en ordentlig vurdering av medisinsk personale. Så der er vi altså helt enige Malvado. Dag
Malvado Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Så der er vi altså helt enige Malvado. Dag Joda, vi er enige. Det eneste han bør vurdere fortløpende er svimmelheten, blir den verre (dvs vanskelig for å være oppreist , tenke etc) så bør han søke øyeblikkelig hjelp. Håper også TS ikke bor alene og at han har noen som kan følge litt med.
dag1234 Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Så der er vi altså helt enige Malvado. Dag Joda, vi er enige. Det eneste han bør vurdere fortløpende er svimmelheten, blir den verre (dvs vanskelig for å være oppreist , tenke etc) så bør han søke øyeblikkelig hjelp. Håper også TS ikke bor alene og at han har noen som kan følge litt med. Selvsagt bør han vurdere å gå på Legevakten hvis han blir mye dårligere. Alle tilstander der man har problemer med å stå oppreist, tenke klart, ikke kan ta vare på seg selv osv - og der pasienten er uten tilsyn - skal tilsees av lege i løpet av kort tid. Jeg ville likevel ikke kalle dette for øyeblikkelig hjelp. ØH er der det står om livet, eller det er risiko for alvorlige komplikasjoner hvis ikke hjelpen sette inn umiddelbart. Det er jo ikke slike plager TS beskriver. Jeg mente han burde bestille time om to dager, når fastlegen var tilbake på jobb, og ikke vente 3-4 daager som han selv ville. Dag
empetre Skrevet 9. januar 2011 Forfatter Skrevet 9. januar 2011 Svimmelheten har ofte kommet sammen med neseblodet, og varer i 5-10 min. Har også hatt "blackouts" før. Ofte i dusjen. Jeg kan stå i dusjen, og plutselig bli kjempesvimmel, alt blir svart og jeg må bare sette meg ned.
dag1234 Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Svimmelheten har ofte kommet sammen med neseblodet, og varer i 5-10 min. Har også hatt "blackouts" før. Ofte i dusjen. Jeg kan stå i dusjen, og plutselig bli kjempesvimmel, alt blir svart og jeg må bare sette meg ned. Ja, det er opplagt noe som ikke er som det skal. Så du må få deg en så skikkelig og grundig utredning som det går an. Lykke til. Dag
empetre Skrevet 9. januar 2011 Forfatter Skrevet 9. januar 2011 Får dra til legen til uka. Kommer med mer info etter legevisitt
Malvado Skrevet 9. januar 2011 Skrevet 9. januar 2011 Jeg hadde i det minste bedt om å få tatt en MR på sykehuset.
empetre Skrevet 9. januar 2011 Forfatter Skrevet 9. januar 2011 Jeg hadde i det minste bedt om å få tatt en MR på sykehuset. MR av hodet? Flere på min mors side som har dødd av kreft. Så er vel kanskje ikke så dumt om be om en slik skann, nei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå