Gå til innhold

Pinnekjøtt! Hvor mye?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal arrangere julebord for gutta og lurer på hvor mye pinnekjøtt vi trenger. Har hørt 500 gram per pers, men dette vil vel varriere i forhold til hvor mye kjøtt det er? Noe som har gode tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dersom du har tenkt å kjøre pinnekjøtt, poteter og kålrabistappe er 500g pr. person passe. Dersom du skal ha inn diverse medister* og annet misc tilbehør kan du trygt gå litt ned i mengde pr. person.

 

Husk å vanne kjøttet ut natten før!

Gjest medlem-1432
Skrevet

Vær nå ikke kjip på maten, jeg ville beregnet 700-800 gram pr pers. En del av vekten går bort i bein vet du. Heller at det blir mat igjen enn at folk ikke spiser seg helt mett. ;) Så ville jeg beregnet 5 poteter pr pers, pluss en stor kasserolle med kålrotstappe, også ville jeg ha hatt et par pakker med gilde røkte kjøttpølser til. (kommer ann på hvor mange dere er)

 

Det som blir igjen passer perfekt å spise dagen derpå. :yes:

Skrevet

500g pinnekjøtt

300g poteter

200g stappe

det bør holdet

 

jeg serverer selv

 

350g pinnekjøtt

150-200g poteter

150g stappe

 

det blir ca 500g mat pr porsjon etter beina er tatt vekk

 

skal dere ha dessert også?

 

fjordland risgrøt + pisket krem + vaniljesukker + sukker = tidenes beste dessert

+ en en pakke med rørte jorbær fra frysedisken

 

nå fikk jeg lyst på pinnekjøtt .. *sikle*sikle*

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...