Gå til innhold

Passer dette Skjermkortet inn i min PC


SG_93

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Ati Radeon 3800 i min Dell Dimension 9150

 

jeg er ikke så god i dette men tror jeg har noe

som heter PSI Express X1 i min pc

 

og eventuelt noen bra grafikk kort som passer inn

 

målet er: All points bulletin

Endret av SG_93
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så vidt jeg vet er det ikke noe kort fra ATI som heter Radeon 3800. De ga ut noen kort som het 3870, 3850, osv., men disse begynner nå å bli utdaterte. Hvis det er snakk om å kjøpe nytt bør du se etter noe nyere.

 

Ellers skal de aller fleste kort passe inn i maskinen din siden denne har et PCI-Ex16-spor som er det alle de nyere kortene på markedet nå benytter. Det som kan sette begrensninger er strømforsyningen. Min gamle Dimension 9150 ble levert med en PSU på 375W mener jeg å huske, og denne hadde kun én PCI-E-tilkobling.

Skrevet (endret)

vet du om noen bra grafikk kort jeg kan sette inn i pc,en som jeg kan sette i eksisterende hovedkort

 

målet er som sagt All points bulletin

Endret av SG_93
Skrevet

Da må du nesten fortelle meg hva resten av innmaten i PC'en består i, altså spesifikasjoner for prosessor (CPU), minnemengde (RAM) og strømforsyning (PSU). Jeg vil anta at noe ala. Radeon HD5770 kan fungere, men kan ikke si noe sikkert uten mer info.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...