Gå til innhold
Spørsmål om hus eller oppussing? Still spørsmål her! ×

Vasking av fliser


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mulig dette er et dumt spørsmål, men det har seg nå slik at flisene i dusjen ikke ser ut. De er grå og misfargede, noe som sannsynligvis skyldes kalkbelegg og litt manglende renhold over tid. Finnes det noe middel man kan bruke for å få flisene glinsende rene igjen og som samtidig ikke ødelegger fliser, fuger og slikt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På Nille har de noe som heter supersvamp, tror den skal funke til det! :) Koster rundt 50-lappen for 4 stk hvis jeg ikke husker feil..

Skrevet

Hvis ikke det funker så kan du blande litt fugemasse i ønsket farge og bare gni ett tynt lag over de fugene som trenger og friskes opp.

Det funker helt knall.

Skrevet

Hvis ikke svampen funker, så kan du prøve dette.

Fungerer særdeles bra.

 

 

Hvis ikke det funker så kan du blande litt fugemasse i ønsket farge og bare gni ett tynt lag over de fugene som trenger og friskes opp.

Det funker helt knall.

 

 

Det er flisene hans som er stygge, ikke fugene.

Skrevet

Jeg må si, ja og tja. Det ble renere, men ikke gullende rent - så jeg må nok ta en runde til før jeg avskriver stoffet som ikke helt tilstrekkelig. :) Det ble veldig mye bedre i alle fall.

Skrevet

Hvis det er organiske stoffer som gjør det møkkete er det base du må vaske med.. Organisk som i fett osv.

His det er uorganisk som f.eks kalk.. er det syre du må vaske med.

Td dusj og bad er en god blanding. den er laget får å fjerne begge deler..

Hvis du ikke får det helt rent med den vil jeg anbefale deg å dra innom flisekompaniet. De selger noe som kommer fra Fila. Prøv da med endten fla bagno eller fila deterdek og fila ps 87. deterdek er syre og ps 87 er base.

hver obs på at en del metalliske overflater ikke tåler sterk syre..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...