Gå til innhold

Trident XP4m32 vs. Radeon 9000


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet hvordan Trident XP4m32 er sammenlignet med radeon 9000 - grafikkbrikkene? Lurer på å kjøpe meg en Toshiba Tecra S1, men ønsker en maskin som har mulighet til å spille spill i tillegg til kontorarbeid.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Den forrige Toshibaen min hadde Trident XP grafikk kontroller (Muligens XP4). Den taklet Alice In wonderland uten å mukke. Men det var også alt. Unreal Tournament, Serious Sam .. æhhh ikke like bra nei. Og regn ikke med at en bedre cpu i en nyere maskin vil hjelpe på dette. Og om jeg ikke husker helt feil, så har Trident annonsert at de vil ut av grafikk markedet.

 

De fleste grafikk-chip makere reklamerer med "oooh så flott 3d-ytelse", men hittil har jeg ikke blitt imponert av andre en ATI og Nvidia.

 

Og om du venter litt så kommer det masse spennende til høsten. Radeon 9200, Nvidia FX ++.

Skrevet

Jeg mener å ha lest en test der kortet fra tecra-maskinen scorer rundt 7000 2001se 3dmarks - noe som jo er helt på høyde med Radeon 9000.. Syntes det hørtes litt merkelig ut, burde vel vært bedre kjent om ytelsen skulle være så bra.. Sjekk på www.cnet.com , tror det var en av testene der!

Skrevet
Jeg mener å ha lest en test der kortet fra tecra-maskinen scorer rundt 7000 2001se 3dmarks - noe som jo er helt på høyde med Radeon 9000..

 

Dette må være den tecra'en som har radeom 9000 det da, hvis trident ikke er en god chip...

Skrevet

Leste akkurat på mpx.no

 

Tecra S1-serien har Radeon 9000

Tecra M1-serien har Trident XP4 32m

 

Ville satset på S1. Et annet moment er at den har 32Mb minne på grafikk-kortet. Kanskje litt lite for framtidige spill, Zepto kommer med 64Mb.

 

Klippet direkte fra CNet.com test av Tecra M1:

Based on a 14.1-inch SXGA+ screen, and a Trident Cyber-XP4 graphics accelerator with 32MB of dedicated memory, the Tecra M1 lags behind more advanced Pentium M video systems. The Dell Inspiron 600m and the Acer TravelMate 803LCi, for example, both include the ATI Mobility Radeon 9000 chip and twice as much video memory, making them much more suitable for graphics-intensive tasks or games.

Skrevet

ulempen med s1 slik den selges i Norge nå (iallefall det jeg har funnet), er at den har maks oppløsning på 1024x768. Det er noe i minste laget.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...