Orjan-90 Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Hei. jeg lurer på om det er noen forskjell på muligheter, tilkoblinger og kvaliteten på den gamle store ps3 og slim-versjonen. Jeg har den store, men vurderer og bytte til slim, ettersom den er mye greiere og ta med seg og tar mindre plass. Takker for svar, mvh Ørjan
AvidGamer Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Største forskjellen er at Slim støtter svært få (om noen) PS2 spill.
Erratum Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Slim er 30% mindre, bruker 30% mindre strøm og bråker 30% mindre. (30 % er ikke mine ord, men Sonys).
Orjan-90 Skrevet 19. juni 2010 Forfatter Skrevet 19. juni 2010 Takker for svar. Kvalitetsmessig er det ikke noen forskjeller? Når jeg titter rundt på forumet her så ser jeg mange tråder om feil på slim i forhold til tråder om feil på den store, men det er kanskje for at det er flere som har slim?
Erratum Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Det er mulig. Jeg har Slim og er storfornøyd, aldri hatt noe problem med den, men så har jeg kun hatt den i 5 måneder så jeg er kanskje ikke representativ. Vet ikke.
Orjan-90 Skrevet 19. juni 2010 Forfatter Skrevet 19. juni 2010 Ok, får se om jeg bytter ut den i en slim da er litt greiere og pakke med i bagen når jeg skal ta den med noen plass.
morningstar665 Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Største forskjellen er at Slim støtter svært få (om noen) PS2 spill. Tror ikke noen Slim har bakoverkomp.? Eller? Trodde den siste versjonen som støttet det var en amerikansk 80 GB versjon (den feite).
Isbilen Skrevet 19. juni 2010 Skrevet 19. juni 2010 Slim har også muligheten til å bitstreame TrueHD-lyd. Du vil sannsynligvis ikke høre forskjellen, men hvis du har en ordentlig hjemmekinoreceiver vil den vise en kulere logo i displayet.
Solaar Skrevet 25. juni 2010 Skrevet 25. juni 2010 Den eneste PS3-modellen som har bakoverkompatibiltet med PS2-spill er den første 60gb versjonen, den selges ikke lengre og går ofte brukt for dyre penger. Jeg har hatt den gamle og byttet til slim. Jeg opplever ingen forskjell annet enn det som er nevnt hittil i tråden (litt mindre støy og den tar mindre plass). Har heller ikke hatt noe problem med den, fikk den på releasedatoen.
morningstar665 Skrevet 25. juni 2010 Skrevet 25. juni 2010 Den eneste PS3-modellen som har bakoverkompatibiltet med PS2-spill er den første 60gb versjonen, den selges ikke lengre og går ofte brukt for dyre penger. Det kom også en 80 GB modell i USA som hadde softwareemulering av PS2 spill, og det var den aller siste modellen globalt sett som kunne spille av PS2 spill. Jeg håper bare på at softwareemulering kan komme tilbake i form av en oppdatering på de senere PS3. Tar jo mer plass og kabler å ha PS2 framme. Men det skjer vel ikke før PS2 er ute av produksjon for godt.
IcedInsanity Skrevet 25. juni 2010 Skrevet 25. juni 2010 (endret) Riktig, eg har 80'en fra USA, eller Canada for å være presis, og den har bakoverkomp. Endret 25. juni 2010 av LunaticFanatic
Christoffero89 Skrevet 25. juli 2010 Skrevet 25. juli 2010 Syns den gamle er stillere en den nye. viftelyden er høyre på den gamle men ikke like irriterende som på den nye. lyden er i en mørkere tone på viftene og er mer plagsome hos meg en den gamle:@ den gamle er vist bedre også
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå