Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Ca pris på bil som skal selges?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eg har ein Honda Civic 97 modell, kjørt 215000 km.

Har nettopp hatt den inne og fått tilstandrapport som viser til ein bil i god stand med veldig lite rust i karosseriet. Registerreima er heilt ny og skifta ved 205000km.

Sommerdekk er slitne og varer nok bare ut denne sesongen. Men vinterdekka er piggfrie og bare brukt i 2 sesonger. Bilen skal inn til EU kontroll ved årsskiftet og den ville idag sklidd fint igjennom.

 

Eg ser at prisane spriker veldig på Finn. Alt frå 20000kr til 50000kr.

Kva burde vere fair pris? Eg tenker på å ta 29500kr inkl. omregistering. Kan eg ta meir? Eller er dette for dyrt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Si modell, så kan vi prøve gi deg riktig pris. Stor forskjell på en VTI, som har en helt rå motor, en lsi, helt standard, en ESi, som begynner å bli veldig sjeldne, og en vanlig dxi..

 

Den har nok kjørt litt langt til at du får 40k for den, men rett under der skal du ikke se bort ifra du kan få, om den er i god stand.

Skrevet

Det er ein 1.4 med 90HK, den er veldig fin i lakken og ingen synlege bulker, det er bittelitt rust nede på den ramma med hjulene.

Skrevet

Og den rusten sprer seg fort! I vinter tok det en måned på min Civic. Litt rust gikk fra å være litt rust til å bli rusten tvers gjennom + spredning. Men den delen ble skjært av og sveisa på ny, så nå ser den perfekt ut.

 

Synes den prisen du har satt ser bra ut, du kan starte på 30k. Da kan du gå ned et par tusen ved pruting evt og. Du får se hvordan responsen er.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...