Jump to content
Sign in to follow this  
Frank_K

Refusjon av utgifter til et reseptbelagt legemiddel - kvitteringer?

Recommended Posts

Jeg samler på kvitteringer fra apoteket om dagen. Disse skal jeg snart skal sende til NAV, for å få refusjon på utgiftene jeg har hatt til å kjøpe et reseptbelagt legemiddel.

 

Jeg har blitt fortalt at kvitteringene fra apoteket må være spesifiserte. Det passer jeg på at de er. Her om dagen glemte jeg imidlertid å be om spesifisert kvittering. Jeg oppdaget det på vei hjem, og kjørte rett tilbake og fikk en ny kvittering som var spesifisert. På denne kvitteringen står det imidlertid KOPI. Og av en bekjent ble jeg fortalt at dette ikke er nok - jeg må sende ORIGINALkvitteringen til NAV. Originalen (den uspesifiserte) har jeg imidlertid rotet bort.

 

Noen som vet om en spesifisert kvittering som er merket KOPI - men som er stemplet og hele pakka - er nok til å få refusjon fra NAV (etter folketrygdloven § 5-22)?

 

(Hvis jeg eventuelt trenger den originale kvitteringen, kan jeg gå tilbake til apoteket, vise dem kopien og få en ny original?)

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...