Gå til innhold

Enkel op-amp krets


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Hva slags op-amp krets er dette når u1=u2=1.0V ? Ikke en differensial op-amp, siden det ikke er et eksiterende motstandspar på den andre inngangen, likt den første. Og hvordan regnes evnt. utgangsspenningen ut i dette tilfellet?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det har ingenting å si for forsterkningen, bare motstandene kontrolelrer forsterkningen, det er hele poenget med op-amp koblingen.

Skrevet

Utgangsspenningen er samme som u1 og u2 (hvis u1 = u2), fordi det er ikke spenningsfall over R1, strømmen gjennom R1 og R2 er da 0A

Skrevet (endret)

Litt mer detaljert utregning:

 

p><p>

 

Og jo.. Det er en differensiell op-amp kobling selv om det ikke er motstandspar på ikke-inverterende inngang.

Endret av Zalo Ultra
Skrevet
Du bør jo legge fram dataene til forsterkeren, eller jaffal hvilken type!
Skoleoppgave dette her, så vi anser det som en perfekt verden hvis annet ikke blir oppgitt.

 

Tenk slik: Dersom du ser på kretsen som en ikke-inverterende forsterker, så er jordpotensialet på U2 (kunstig jord sådan) satt til 2V. Når da differansen i spenningen U1-U2 er null så betyr det null forsterkning, altså at utgangen er tilnærmet lik kunstig jord, dvs 1 volt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...