Gå til innhold

Koblet PC til TV, oppløsningen blir gal


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

jeg har en 42" panasonic PX8E, og kjøpte nylig inn en http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=307208 kabel for å erstatte scart og s-video. Har koblet denne til, og får recommended på 1080p 1920x1080 @ 60hz (50hz er native). Har forsøkt andre oppløsninger også (bl.a 1680x1050 som jeg har på 22" til pcen).

 

Når jeg ser film derimot, og setter fullscreen, blir bildet slik at jeg ikke ser f. eks spole-dingsen i mediaspillere, og hele bakgrunnsbildet blir ikke vist. Har nvidia 8800GTS.

 

Gjør jeg noe galt? Er kabelen for dårlig (single link 18 pin, ikke dual 24 pin).

 

Takk for svar

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det er den ja. Nettopp arvet den, så jeg var ikke klar over 1024x768. Hva er det jeg skal velge som oppløsning da? 1080i 1024x768 30hz? Får ikke aspect-ratioen til å bli helt bra.. Og oppløsningen til bakgurnnsbildet på TVen blir helt fubar.

 

Selv om jeg velger 720p og 800x600 blir ikke bildet riktig aspect-ratio. Har prøvd både 16:9 og auto på tven. :(

Endret av Raudridder
Skrevet

Det jeg pleide å gjøre var vel å bruke 1280x720 mener jeg (det skal hvertfall bli riktig ratio), selv om det også blir feil. Du må bare passe på at skjermen skalerer det riktig og at ingen pixler forsvinner utenfor bildet.

Skrevet

Har egentlig gått gjennom alle oppløsningeene uten at det blir riktig med noen (under, over og på begge sider forsvinner litt av bildet).

 

Lurer litt på hvorfor 1920x1080 er recommended hvis det ikke en gang skulle være mulig.

Skrevet

Ja, det er litt vanskelig med den oppløsningen... Var derfor jeg byttet tv :ph34r:

 

Men kom på en annen ting jeg gjorde! Når jeg skulle se film endret jeg ratioen i VLC, da ble det riktig :p Men da er det jo kun filmer i VLC som funker, ikke surfing, spill osv.

Skrevet

OK. Noen andre lure ting jeg kanskje har glemt? det er få ting i selve tv-innstillingene som kaster noe særlig lys over problemet, og jeg får ikke gjort særlig mer fra nvidia control panel egentlig. Jævlig kjipt at det skal være OK med s-video men dritt med HDMI?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...