Gå til innhold

Harddisk bråker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har lenge syns at min pc bråker unaturlig mye. Jeg har sjekka alle komponentene i pc'en min og fant ut at det er min western digital 80gb som bråker. Jeg trodde først det var cpu viften men så feil kan man jo ta. Min andre harddisk en IBM seagate bråker nesten ingenting i forhold.

 

Noen tips hva jeg kan gjøre med western digitalen min ( det er den som har vært på tilbud hos komplett i mer eller mindre et år ).

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Selge den og kjøpe en Seagate Barracuda V istedet.

 

Bråket fra WDen er i mitt tilfelle (jeg har to slike) idle-støy, så det er ikke allverdens man kan gjøre.

 

Du kan vurdere NoiseGuard eller hva det nå enn heter (sånn innkapslingsboks), men jeg er redd for at det blir for varmt for disken.

 

Ellers har du løsninger som f.eks å henge den opp i strikker, eller på andre måter isolere den akustisk fra kabinettet, men i tilfellet WD, er jeg ikke overbevist om at det hjelper så fantastisk bra.

Skrevet

Hvis den bråker unormalt mye, dvs. mer enn den gjorde da den var ny, kan det også tyde på at den holder på å ta kvelden, så hvis jeg var deg, ville jeg tatt backup på viktige data sporenstreks.

Skrevet

Ja jeg skal kjøpe ny, klarer ikke mer av denne driten. Jeg er klar for å gå til krig mot alt som lager støy i pc'en.

 

Seagate barracuda var det?

Skrevet

Ja. Seagate Barracuda. V er den nyeste utgaven. Hvis du firer litt på kravene til støy, vil en Maxtor Diamondplus 9 med FBM være en del kjappere en Seagaten. Den er en smule treg, serru.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...