Gå til innhold

Få frem gjemt partisjon


victurus

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Jeg har en TDK Trans-it USB 16GB penn. Denne kommer med en programvare som heter Flashlock, som gir muligheten til å gjemme en partisjon med passordbeskyttelse. Skulle nylig endre på partisjonene, dvs endre på størrelsen på den synlige og passordbeskyttede partisjonen, og da ble programmet slettet. Det som da har skjedd er at den gjemte partisjonen er helt borte. Jeg har prøvd å laste ned programmet, men får opp feil. Bruker jeg Gparted eller andre partisjonsprogrammer får jeg opp størrelsen på den synlige partisjonen på 9gb og ikke den gjemte. Noen som har noen ideer på hvordan jeg kan få tilbake de resterende 7 GB? Forøvrig så har jeg ikke noen data på pennen som trenger å reddes.

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Har du sjekket i diskbehandling ?

 

En mulighet er at den dukker opp som utildelt her :

 

_________9GB_____________________7GB____________

u2.png

Endret av johome
Skrevet

Jep, får kun den synlige opp der. Har også tested med å sette opp partisjonstabellen på nytt, uten hell. Sjekket det det med alt jeg kan tenke meg nå, skulle nesten tro firmwaren gikk inn og flagget noe

Skrevet
Jep, får kun den synlige opp der.

Er du sikker på at dette faktisk er en partisjon, og ikke en virtuell partisjon? Hva er det egentlig du ser i Diskbehandling, har du to partisjoner eller en som fyller hele?

Skrevet
Jep, får kun den synlige opp der.

Er du sikker på at dette faktisk er en partisjon, og ikke en virtuell partisjon? Hva er det egentlig du ser i Diskbehandling, har du to partisjoner eller en som fyller hele?

 

En som fyller hele

Skrevet

Akkurat, da har du vært på feil spor. Det programmet lager bare en datafil på minnepinnen din, som det pakker ut til en virtuell partisjon.

 

Å bruke fdisk kan forresten være en svært dårlig ide, hvis du setter igang fdisk så sletter den enkeltsektorer på disken. Og da mister du data.

Skrevet

Hele problemstillingen var litt uklar. Det ville hjulpet stort om du hadde lagt ut et bilde av Diskbehandling.

Etter det du sier så har du en partisjon som fyller hele. Ergo er det ingen skjult partisjon. Men hvor stor er partisjonen, og hvor stor er disken (som vist i Diskbehandling)?

Alternativt kan du bruke MBRlister (se signatur) og poste resultatet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...