Gå til innhold

Hvorfor fungerer ikke Twinmos rammen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Rammen min låser seg på 166mhz. Jeg har prøcd å kjøre fsb opp til ca 203, men maskinen blir litt ustabil der. Men minne får jeg ikke kjørt opp. Virker som det er noe som låser minne på 166mhz. Noen som har noe forslag til hva jeg kan gjøre eller hva som er feil?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hvilken hastighet har ramen?

 

du må huske på at med ddr dobles fsb.

 

166 mhz fsb = 333mhz ddr.

200 = 400

 

 

viss du har 333mhz ram kan det være vanskelig å få de opp i 200 mhz fsb(400 mhz ddr.)

 

 

håper dette hjalp deg.

Skrevet

ok bare for å sjekke.

 

men er det prosessoren som ikke liker den høye fsb en? eller hk??

 

senk multiplikator viss du ikke har gjort det da.

 

sorry viss du tror at jeg tror at du er en newbee.. <--dårlig formulert!

Skrevet

Har prøvd det. Men saken er: Når jeg setter minnet til 200mhz i bios. Setter fsb(har testet litt baren, mne virker noenlunde stabil på rundt 190)187. Med multiplier på 10. FSB:AGP:PCI til 5:3:1(187:74,4:37,4) Skal tru de talla stemmer. Men etter restart på dette, og ved høyere fsb, kommer minnet opp som ddr333. Men hvordan er det med skjermkortet? Hvor mange hertz takler det?(Saphhire radeon 9500)

Pekken

  • 2 uker senere...
Skrevet

Klarer du og kjøre minnet på 200 når du kjører cpu på standardhastighet(166) da?(les: sette 4:5 ratio på fsb/ram)

 

Jeg har selv 2x512mb Twinmos PC3200(winb, kjører i dual), på et MSI nForce2 hk. Kjører forsåvidt også ganske agresive minnesettings(2-2-2-5), så rambrikkene skal ikke begrense her.

 

Det kan vere at brikkene fungerer dårlig kobinert med hk ditt, har du tatt et google(eller turbo10) søk etter lignende problemer med den comboen?(hvis ikke kan det vere veldig til hjelp).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...