Nynaeve Skrevet 20. september 2009 Skrevet 20. september 2009 Hei! Har nettopp kjøpt meg et Canon 500D, og har flere ganger sett at mange fotografer får bildene rett inn på dataen idet de blir tatt? Har selvfølgelig lagt merke til at kameraet da er koblet til dataen, men er det noen som vet om man må ha et spesielt program eller noe? Hvordan foregår dette her? - Takk på forhånd
Kris Skrevet 20. september 2009 Skrevet 20. september 2009 Du må ha et eget program til dette. Husker ikke hva programmet heter, men det til Nikon heter "Camera Control Pro".
Torbjørn T. Skrevet 20. september 2009 Skrevet 20. september 2009 Det nødvendig programmet følgjer med kameraet trur eg, heiter EOS Utility: http://www.jibble.org/canon-tethered-shooting/
Ole3 Skrevet 20. september 2009 Skrevet 20. september 2009 Jeg har/har hatt et titalls digitale kameraer. Jeg har da funnet kameraminnet igjen i standard windows filutforsker på samtlige? XP (sikkert andre OS også) tillater automatisk synkronisering av kameraminne mot en filfolder? Så langt jeg har erfart: Det er ikke nødvendig med egen programvare. Ole
Nynaeve Skrevet 20. september 2009 Forfatter Skrevet 20. september 2009 (endret) Okei Takk for raskt svar og god hjelp Endret 21. september 2009 av Nynaeve
Nynaeve Skrevet 21. september 2009 Forfatter Skrevet 21. september 2009 Etter å ha lest litt om mulige programmer lurer jeg bare på to ting. Er det noen som vet hvilke muligheter man har ved å bruke det programmet? Og om det lønner seg?
arthon Skrevet 21. september 2009 Skrevet 21. september 2009 Okei Takk for raskt svar og god hjelp Er det noen som vet hvilke muligheter man har ved å bruke det programmet? Og om det lønner seg? Ingen grunn til å spørre om det før du har testet EOS Utility. Du har alle instillings muligheter via PC'n unntagen fokus, som Torbjørn T skrev....... Det nødvendig programmet følgjer med kameraet trur eg, heiter EOS Utility:http://www.jibble.org/canon-tethered-shooting/ Alt finnes i programpakken som følger kamera ditt. Bare innstaller på PC'n (noe du burde ha gjort allerede for å kunne bruke Zoombrowser og Digital Photo Professional) og test det ut selv så finner du fort ut i vilke sammenhenger det lønner seg.
Mr_Spock Skrevet 21. september 2009 Skrevet 21. september 2009 Har selv benyttet det programmet en del når jeg tar bilder av månen og ved makrofotografering. Du har full kontroll av lukkertid, blender, iso - og fokus. Ved å forstørre bildet på skjermen kan du justere fokus i meget små trinn - som gir en suveren kontroll. Et bilde av pc-skjermen når jeg knipser månen - sitter inne og nipper cognac mens kameraet står på stativ ute :
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå