Gå til innhold

SommerJobb


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Er på desperat jakt etter sommerjobb nå! er det noen som vet hvor en på 15 år kan jobbe..!

det er ikke ikke lett å få jobb når man ikke er så gammel..... :( ...... Trenger penger......

håper noen kan hjelpe meg!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vel, d er en ting som gjelder når det kommer til sommerjobb..

 

Kontakter - kontakter -kontakter..

 

Spør onkler, tanter, venner, familie, naboer osv om de vet / har jobb til deg.. Sikkert alltid noen som vil ha mala huset sitt eller noe slikt..

 

Skogplanting osv er jo sikkert også aktuelt hvis d er noen bønder som driver med skogbruk i nærheten.

Skrevet

veldig vansklig å få jobb, sjøbuder går konk (dvs ingenting der)

butikker ol. har enten faste eller vil ha folk over 18

osv

Skrevet

Enda en fordel med å ikke bo i by!

 

Ikke noe problem å få arbeid der jeg bor! (spesielt ikke hvis du vil arbeide som avløser, men det antar jeg at du ikke vil)

Skrevet
De ringte nettopp fra Ringnes og ville ha meg som sjåfør i sommer.. hehe kjøre øl, brus og cidere til 130 kr timen + meeeget billig øl..  :woot:

Ringnes kjører er genial jobb, hjalp en sånn i fjor sommer.. Billig øl er genialt :p

Skrevet
De ringte nettopp fra Ringnes og ville ha meg som sjåfør i sommer.. hehe kjøre øl, brus og cidere til 130 kr timen + meeeget billig øl.. :woot:

Ringnes kjører er genial jobb, hjalp en sånn i fjor sommer.. Billig øl er genialt :p

:yes:
Skrevet

Søstra mi jobba på Ringnes bryggeriet her i arendal i fjor sommer.. hu jobba på labben da, tok prøver av øl og rusbrus.. det genialt var jo det at når de hadde tatt prøve av en flaske (av 5-10) så kasta de resten.. eller tok med hjem :D

 

det var en billig sommer! digg! spess siden jeg fikk alt!

 

 

skal du ha sommerjobb er det lurt å være tidlig ute. Spør foreldra dine, kanskje de har no. hvis ikke så er det mange butikker som trenger ryddehjelp/putte i hyllene hjelp.. kanskje du tilogmed er så heldig og får være ryddegutt på et ute sted eller no?

Skrevet

Spørr i kommunen og, der finner de nok alltid noe.

Hvis type jobb ikke spiller noe rolle så er visst nok søppel tømming godt betalt da det er et ganske fett smuss tillegg.

 

Ellers er det campingplasser, kiosker , jordbærselger, Stor senter o.l.

Skrevet

kommuna vil bare ha folk som har lappen.

søppel-tømming trur eg at dei måtte ver 18..

hmm, kanskje eg skal ringe å høre, ringte i fjor, huska ikkje om det var 18 eller 16.. :p

Skrevet

Den gangen jeg skulle få meg sommerjobb så erfarte jeg bittert at det lønner seg å være tidlig ute. Men men....kom meg da inn en plass og jobber der fortsatt :p Going on 4 år :woot: Kontakter er greitt å ha! Det er slik de fleste ansettelser skjer, gjennom bekjente (av bekjente som tilfeldigvis kjenner sønnen til dattera til tøsen far din lå med da han tilfeldigvis endte opp med deg) :-? Ehhh, ja.

Skrevet

drit i betalinga da, betaling er betaling.

Bedre med litt penger viss alternativet er ikkje penger..

Eg kan ta alt av arbeid ned til 50kr timen..

ser nokken arbeidsgivere rundt ålesund ditte??

<---desperat etter jobb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...