Gå til innhold

Hjelp! Trenger hjelp til og velge høytalere til PC


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har noen gode idéer om hvilke høytalere jeg kan kjøpe?? Fra 2.1 til 5.1 sett, gjerne noe som slår litt....siden det skal for det meste bli brukt til musikk. Og helst ikke noe som er så altfor dyrt...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Øh. nei det har jeg ikke. Et annet tips som jeg har erfaring med er settene fra Boston som Hi-Fi klubben selger. De låter møje bra.

Er verdt å stikke ned å lytte litt til dem.

Skrevet

Jeg kjøpte meg et Creative Inspire 5.1 5100 sett i forrige uke, og jeg er kjempefornøyd med det! Det spiller bra nok musikk for mine ører, og det slår ganske bra i fra seg i forhold til prisen. (798,-)

Skrevet

{TRiAL}: Hvis du har noe stereoanlegg fra før der PC'n står så vil det nok lønne seg å spille musikk gjennom det. (Med mindre det er helt elendig.)

 

Egne PC høytalere med samme trøkk som et billig stereoannlegg koster som regel (alltid?) mye mer enn stereoen. Til musikk, kan det derfor være lurt å vurdere et billig stereoannlegg i stedet for PC-høytalerere.

Skrevet

Fikk høre på Bonus at man IKKE burde bruke høyttalerene fra stereoanlegget til å spille med, da det ikke var det de var beregnet for. Stemmer det? I så fall blir man jo litt handicappet hvis man skal spille, eller..? :-?

Skrevet

Hvis formålet hovedsaklig er musikk, så er det ingenting i veien for å koble pcen til stereoanlegget med mindrew høyttalerne står sånn nogenlunde rettet mot deg når du sitter ved pcen

Skrevet

Stereo høytalerer er ikke beregnet for PC, nei. Men det er kun fordi de ikke er magnetisk avskjermet. Det kan skape problemer med CRT-skjermer. For å unngå problemer bør de stå et stykke unna skjermen. Min erfaring tilsier at rimelige stereo høytalere i 1000-kr klassen bør stå minst 10 cm unnam og at kraftige gulv-høytalere bør stå minst 20-25 cm unna.

 

Hvis du har LCD-skjerm så lar den seg ikke påvirke i det hele tatt. Da kan du ha høytalerene så nært du bare vil. PC'n er forsåvidt avskjerment mot magnetfelter, men selv unten avskjerming tåler delene der fint å stå helt inntil høytalere. (Jeg vet noen mener det motsatte, men tviler de har prøvd dette i praksis eller regnet på styrken til magnetfelt, eller ser at magnetfelter på 10Hz-20000Hz ikke er i nærheten av høyt nok til å skape forstyrrelser i PC-deler som er som regel myyyye mer enn 1.000.000Hz (1MHz)

Skrevet
Fikk høre på Bonus at man IKKE burde bruke høyttalerene fra stereoanlegget til å spille med, da det ikke var det de var beregnet for. Stemmer det? I så fall blir man jo litt handicappet hvis man skal spille, eller..?  :-?

 

Piss. Jeg har et aggressivt stue-anlegg kobla til PC'en. Går helt fint.

(Men husk: en kjede blir aldri sterkere enn sitt svakeste ledd.)

Skrevet
{TRiAL}: Hvis du har noe stereoanlegg fra før der PC'n står så vil det nok lønne seg å spille musikk gjennom det. (Med mindre det er helt elendig.)

Det har eg testet, kan si eg ble skuffet overlydkvaliteten som kom ut av lydkortet og inne i forsterkeren.

Det var da eg hørte hvor dårlig mp3 engentlig er, men en vanlig cd/wave var ikke så elendig.

Skrevet

Hei!

 

Måten jeg har gjort det på med lyd på pc'n er at jeg bruker B utgangen på hifi forsterkeren, der jeg har koblet på noen småe hifi høytalere. Når jeg hører på mp3 fra pc'n så bytter jeg til A utgangen der jeg har di store høytalerene. Angående magnetisk forstyrelser så går det bra. Jeg fant ut at det var bedre å kjøpe noen småe hifi høytalere, en å kjøpe plastik-pc-høytalere

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...