Gå til innhold

Giro uten blankettnummer, ok?


^fmj

Anbefalte innlegg

Skrevet

Må en giro ha blankettnummer for at den skal være, hva skal man si, lovlig?

 

Eksempel: Får regning på e-post i tekstformat. Printer ut en giro fra verdensveven som ikke har noe blankettnummer (naturlig nok), skriver på alt av info og sender inn som brevgiro. Vil det bli godtatt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om du og betaler ønsker det så kan du om så var ringe til han som skal betale og si kontonummeret ditt og beløpet som gjelder uten noe mer.

 

Et firma ville neppe godttatt det, da de skal bilagsføre betalingen og ville hatt bedre dokumentasjon og helst et org.nr for mva etc.

Skrevet

Dersom denne skal betales over disk i banken eller via brevgiro, vil du ikke få betalt denne. Da blir du bedt om å fylle ut en ny med blankettnummer. Dersom banken prøver å sende denne inn, vil BBS returnere den uten at den blir betalt.

Skrevet

You are correct, ringte banken. Kunne de ikke hatt en slags giro-generator på nett da, burde da være mulig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...