Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

DSL - Levrandører


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hey, Jeg tilhører en sentral som endelig har blitt bygd ut, men jeg lurer på hvilken operatør jeg skal velge, valget angående dsl er SDSL/ADSL - Jeg har ennå ikke finnet helt ut hva jeg skal velge, får www.catchcom.no er de eneste som kan tilby sdsl her, mebns bluecom,telenor,tiscali etc kan tilby adsl - Hva burde jeg velge ? Jeg skal bruke linjen til spilling/nedlastning og en linux server med diverse ting på .. Jeg ønsker en levrandør som kjører liten ms, høy hastighet og stabilitet .. Hva skal jeg velge ? hjeeeelp meg:p

 

Lysnes

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har du råd til sdsl så gå for det, mye bedre enn adsl, hvertfall til litt server bruk. Opp/nedstrøm stjeler ikke "fart" av hverandre.

Skrevet

Vel , har ADSL fra Blucom og er strålende Fornøyd med det.

Men siden du skal ha en Linux server å ønsker Lav ms osv så ville eg satsa På SDSL fra Catch ja. Har en Unix server eg og så eg må skaffe meg mer bandwith :D vel uansett sats på SDSL !

Skrevet

HeHe oki , takker .. men er catchcom en bra,stabil og trygg levrandør ?

Jeg har egentlig ikke hørt så mye om de :roll:

Skrevet
har du råd til sdsl så gå for det, mye bedre enn adsl, hvertfall til litt server bruk. Opp/nedstrøm stjeler ikke "fart" av hverandre.

 

Jo , vist du f.eks har 128 k upload og 700k i downstream , og vist du er på DC f.eks , og noen eter all Uploaden din så ryker DL speeden til til helvette for å si det som det er :D

Skrevet

Ja catch er en veldig god levrandør så vidt som eg har hørt. Leverer nydelig MS både til Utland og Inland :p

 

F.eks 1mbit sdsl ville gitt på cs.vg.no rundt 5 MS

Og 40-50 på en god cs server i utland , det har eg hørt vertfall.

 

Linjeme deres skal også være kjempe stabil

Skrevet
Hvis dere er mange om beinet (mange i huset) er SDSL å foretrekke.

 

Seff gidder ikke sitte på 384 kbytes Da :D

Skrevet

Tusen takk alle sammen . Da går jeg for www.catchcom.no -> 2,3/2,5 Mbits linje (SDSL) - Takk for hjelpen ;)

 

Til du som spurte om vi var mange om "beinet" ::

Min pc + min linux server :yes:

Skrevet

Selv har jeg bestilt 2320 (2 mbit) SHDSL fra BlueCom, det installeres om en måneds tid.

 

Vurderte lenge Catch, men valgte til slutt BlueCom.

 

Når nå Telenor går for S(H)DSL i sine sentraler, vil Catch møte skarp konkurranse. Jeg har mottatt sterke signaler fra bl. a. Telenor Business Solutions på at de akter å presse Catch ut av markedet.

 

Så for å unngå å være bundet opp mot et firma som utelukkende leverer SDSL og som kanskje ikke eksisterer om et år og to, valgte jeg BlueCom.

 

La oss håpe Catch har noen ess i ermet

Skrevet
har du råd til sdsl så gå for det, mye bedre enn adsl, hvertfall til litt server bruk. Opp/nedstrøm stjeler ikke "fart" av hverandre.

 

Jo , vist du f.eks har 128 k upload og 700k i downstream , og vist du er på DC f.eks , og noen eter all Uploaden din så ryker DL speeden til til søren for å si det som det er :D

 

HelloOo !! :lol:

 

Hvis du har 128k opp / 700k ned så har du ikke SDSL !

Skrevet
Appropo det med Telenor og SDSL. Når lanserer de det produktet? Og er det for privat kunder?

 

Det er handelsvare i disse dager, Bluecom er de eneste jeg vet om som har lagt det ut for salg til private.

Skrevet

Hei

 

Jeg har selv nettop bestilt Catch, var dette dumt?

 

Hvis man velger Bluecom har man jo 5950,- i instalasjon. Catch ligger på 3300kr, dette er da veldig stor forskjell. Så det vil jo i løpet av 1 år koste mye mer hos Bluecom? etter mine øyne?

 

Catch skal også i løpet av sommeren endre alle sine priser til Firmaer. Selgeren snakket om 50% senking i pris, men kunne selfølgelig ikke si om dette ville slå ut på Privat kunder.

 

Er det noen som har mere info om dette med Telenor og shdsl?

Skrevet

Gå for Catch, vet om flere folk som har dem.

Har faktisk aldri hørt noe negativt om dem.

Har NGT nå, men hvis jeg flytter en sted dem ikke har dekning,så går jeg for Catch :) betaler med glede litt ekstra for en linje med kvalitet.

Skrevet

klart sdsl er tingen, men har du ikke råd til det kan du gå for bluecom,tele2.

Har nextgentel bygd ut hos deg velger du det ;)

Skrevet
Hei

 

Hvis man velger Bluecom har man jo 5950,- i instalasjon. Catch ligger på 3300kr, dette er da veldig stor forskjell. Så det vil jo i løpet av 1 år koste mye mer hos Bluecom? etter mine øyne?

 

Telenor networks tar 4500,- i etablering av aktørene, de må betale for modemet og montør så etableringen er neppe særlig rimeligere for noen av de som videreselger SHDSL fra Telenor Networks.

Skrevet

Har du råd til 1000kr i måneden, ikke noe å lure på en gang - SDSL!

Har du ikke råd til 1000kr i måneden, velg NextGentel, jeg har ihvertfall hørt mye bra om dem. Billil er det og :) Kjøp 1 mbit hvis du skal ha noe ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...