Gå til innhold

Ny prosessor til hovedkort


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

jeg har en server stående og bruker den i hovedsak til å streame musikk til min ps3. I det siste har jeg prøvd å streame 720p filmer til ps3en, men jeg får ikke buffret hurtig nok med prosessoren jeg har. Jeg har en Amd Athlon 64 3200+.

 

Det jeg lurer på er om det er mulig å kjøpe en kraftigere prosessor, gjerne med flere kjerner, som vil passe i socketen på hovedkortet eller om jeg må investere i nykk hk og cpu. Hva trenger jeg i så fall for å transcode 720p filmer? Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg mistenker at du har et Socket 939 hovedkort, stemmer det? For da må du nok investere i nytt hovedkort også. Og minne, siden Socket 939 bruker DDR1 brikker.

 

Men gi oss gjerne litt specs på hva du har, så kan vi hjelpe til! :)

Skrevet

Jeg tror faktisk det er socket 736(?) jeg har og DDR1 minne. Hovedkort er asus k8n-e deluxe tror jeg. Begynner jo å bli en del år siden den pcen var på topp :)

Skrevet

Var nesten riktig, du har socket 754 som er versjonen som kom før 939 :wee: Så den gjør allikavel like lite nytte som Socket 939, begge to er gått ut av produksjon.

Skrevet

om jeg ikke tar feil, var den første sokkelen til vanlige desktop pc'r som støttet flerkjerne 939.

 

så om du har en retail versjon av windows, eller et opent OS , så er det mere lurt å kjøpe nytt hovedkort cpu og minne. eller prøve deg på å overklokke den nåværende cpuen nok til at den klarer å streame 720p.

Skrevet

Å begynne med klokking for at den skal takle 720p filmer høres litt lite lovende ut! :D Tror jeg ville investert i et nytt oppsett, er jo på tide allikevel siden du sitter med et Socket 754 oppsett.

Skrevet

I og med at dette primært er en filserver så tror jeg neppe jeg orker å legge for mye tid og penger i overklokking eller helt nytt oppsett. Jeg hadde egentlig bare et ørlite håp om at det fantes en hurtigløsning som gjorde at problemet mitt på magisk vis ble løst.

 

Takk for svar :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...