Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Motoren blir altfor varm etter kjøring!


Gjest Slettet-UibOnr

Anbefalte innlegg

Gjest Slettet-UibOnr
Skrevet (endret)

Etter jeg har kjørt sånn 3-4 km, blir motoren jævlig varm! Har en suzuki SMX 01 mod, har skiftet simmeringer der oljen lak før og noen pakinger.

 

Hvorfor blir motoren så varm etter så liten strekning ? Kan det vere noe med oljen som er oppi motorn ? Isåfall, hvilken type olje skal jeg kjøre med ?

Endret av Slettet-UibOnr
Gjenopprettet slettet innhold
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Typen olje som skal være i motoren er 10w40. På smx/rmx skal det være 8,5 dl. Har du vann på den? Sjekk radiatoren. Det er også en vanntank på høyre side forerst. Kan også være luft i kjølesystemet. Ta og klem litt på slangene som går fra radiatoren evt ta av lokket på radiatoren og rus den litt hardt i noen minutter. Kjøleveska skal være halvparten frostvæske og vann. Blir den så varm at. Prøv dette først så skal jeg veilede deg videre om det ikke blir bedre.

Endret av Gryterett
Skrevet

Kan også være termostaten/ventilen som slipper kjøleveska gjennom sylineren som ikke fungerer som den skal. Etter overnevnte tips uten ønsket respons, ville jeg ha skjekket termostaten.

Skrevet

Altså, blir den så varm at varmelampen begynner og lyse? (rødt lys på dashn)

 

Kan være en varmeskjæring eller så kan den få for lite bensin, også sjekk radiatoren

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...