Gå til innhold

Motorsag som ikke vil starte..Hva kan være årsaken til det?


KarmaZ

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Fant rett og slett ikke en passende kategori for denne tråden, derfor går den inn her.

 

 

Men saken er den at for ca 10 år siden så var min far i skogen med motorsaga, så etter at han hadde holdt på en stund, så ble det en fæl røyk av saga, samt at den plutselig bare stoppet. Den har stått rolig uten bruk(vel og merke), i alle år helt til i det siste.

 

 

Jeg har demontert saga og kan ikke se noe fysiske skader/bemerkninger på at det skal være noe problem å starte den. Stempel og veiv er akkurat som nytt, samt at pluggen gnistrer. Den får også tilgang til bensinen.

 

Når jeg forsøker å starte den kommer det bare litt blårøyk ut av den - hver gang jeg drar. Ikke noe tegn til at den heller ikke vil starte. Forsøkt nå titalls ganger for å få start, men uten noe tegn.

 

 

 

 

Hva kan være galt?

Takk for alle svar! :p

Endret av KarmaZ
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingen som vet?

 

Virker som den ikke har helt kompresjon. Har gått igjennom alt, og kan virkelig ikke se noe som antyder til at den skal være defekt.

  • 3 år senere...
Skrevet

Sjekk stempelringer, og om mulig få tak i en kompressjonsmåler. Enkle motorer, og ganske få mulige feil. Kost på deg en ny plugg også - ikke alltid de er gode selvom de gnistrer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...