Gå til innhold

Ni-MH batterier til D90 batterigrep funker ikke


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann,

 

Har skaffet meg et MB-D80 grep og puttet 6 stk nyladede 2700 mA 1,2 V Varta batterier i grepet.

Det holdt til ca 10 bilder, så var det slutt .. ikke nok spenning.

Repeterte prosedyren, nå med kameraet innstillt på Ni-MH batterier. Samme resultat.

 

Målt spenning nyladet = 8,5 V

Målt spenning etter 24 t = 8,28 V

Målt spenning etter 7 døgn t = 8,11 V

 

Varta batteriene er de samme jeg bruker i SB 800, hvor jeg tar hundrevis av blitsbilder mellom hver lading, så batteriene fungerer etter hensikten.

 

Prøvde også med valige billige batterier fra biltema. Disse fungerte meget godt og hadde nesten ikke spenningsfall etter ca 100 eskponeringer.

 

Er det meg, kameraet eller Nikon det er noe feil med ??? :wallbash:

 

Mistenker at Nikon har lagt spenningstrip høyt for å pushe EN-EL3 til 660,- :realmad:

 

Gode tips mottas med takk!

 

Werner

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har ingen opplysninger som kan hjelpe, men kan legge til at jeg har opplevd samme problem på SB-600 blitsen til Nikon hvor nyoppladede batterier ikke virker, vanlige Duracell alkaline virker som bare det! Har akkurat kjøpt en SB-900 og der virket de oppladbare som ikke virket på SB-600 som bare det!?!

 

PS! De oppladbare er av typen GP med samme spec som trådstarter.

 

:hmm:

Skrevet

Nå har jeg D80, ikke D90, men prøv å gå inn i Custom Setting menu -> MB-D80 Batteries og still den til "HR6 (AA-NiMH)". Default-valget er antagelig "LR6 (AA Alkaline)", og hvis det er valgt så tror kameraet at batteriene skal ha 1,5 V spenning i utgangspunktet.

Skrevet (endret)

Etter at du har endret kamerainnstilling til Ni-MH, koble fra batterigrepet og koble det til igjen (har vært lignende problem med MB-D10 for D300/D700 ved bytte av batteritype som ikke kamera oppfattet, jeg har aldri hatt problem med verken MB-D80 eller MB-D10, men kan være verdt et forsøk.

 

Edit:

Rettet et par skrivefeil.

Endret av TGB

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...