Xcinck Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Hei! Har problemer med og spille av full HD filmer fra min Dell XPS laptop til min Samsung LE32A656 TV, bilde klarer ikke helt og henge med i perioder. Hva kan dette komme fra? bruker en helt standar HDMI kabel på 1,5 M til 299 ,- Er det noe jeg kan gjøre for og løse dette?
Durochris Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Er det en Bluray disk eller kjører du den fra HDD. PS: Det er akkuratt samme om HMDI kabelen koster 50,- og 299,- eller 1500,-
Xcinck Skrevet 6. mars 2009 Forfatter Skrevet 6. mars 2009 Fra HDD (vet det med pris på HDMI kabel osv, men tenkte jeg skulle pressisere det om det var noen som enda troende på pris=best konseptet
Rikky Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Er du sikker på at det er et overføringsproblem? Har du ikke det samme problemet på PC-skjermen?
Xcinck Skrevet 6. mars 2009 Forfatter Skrevet 6. mars 2009 (endret) ja, fungerer helt fint å spille av rett på pc'n, but then again, er ikke helt den samme opplevelsen ;P Edit : etter å ha sett litt, så kom problemet tilbake på pc'n og, kan det være at den ikke klarer og lese hustig nok fra HDD? Endret 7. mars 2009 av Xcinck
Argusblikk Skrevet 9. mars 2009 Skrevet 9. mars 2009 Tror nok heller prosessoren er problemet i såfall, at den ikke klarer å dekode full-hd fort nok.
Jolo Skrevet 9. mars 2009 Skrevet 9. mars 2009 (endret) Du kan jo prøve en annen medie avspiller på dataen. Jeg har også hatt problemer med å dekode HD, men med http://www.cccp-project.net/ funker det fint. Har også nettop begynt å bruke KMPlayer ( http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=12142 ), og den funker veldig bra. Prøv det. Endret 9. mars 2009 av Smalltimer
Harribo Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Jeg ser at du har en Dell XPS pc som sannsynligvis er ganske kraftig i forhold til andre bærbare pc'er. Du har helt sikkert et ganske OK skjermkort som greier å kjøre HD-ripper i 1080p fint. Her er en guide slik du kan kjøre x.264 filer på ditt skjermkort i stedet for din prosessor. Ellers kan du prøve noen andre avspillere som er nevnt ovenfor, for å se om det blir bedre.
Argusblikk Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Harribo! TAKK FOR TIPSET! Den linken gjør hele filmopplevelsen så mye, mye bedre. Vlc gikk nettopp i dunken, til fordel for Media Player Classic Home Cinema.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå