Gå til innhold
Trenger du tips og råd? Still spørsmål anonymt her ×

Urolig med tanke på graviditet.


Gjest Urolig par

Anbefalte innlegg

Gjest Urolig par
Skrevet

Hei!

 

Vi er et par der begge er 16 år gamle.

Vi har vert i lag i litt mer enn 1 år nå, og hun går på p-piller.

 

Det er en periode i p-pille syklusen der du skal gå på sukkerpiller.

Denne perioden hadde vi sex. I tillegg glemte hun å ta p-piller 3-4 dager i tillegg til denne perioden. (Kanskje 1-2 dager før og samme etterpå)

Hun fikk ikke mensen som hun skulle denne perioden, men bare en liten blødning som ikke varte mer enn en halv dag.

Utenom dette har det ikke vert tegn på mensen.

 

Vi leste på et annet forum om en dame som hadde fått en liten blødning i en dag, og hun fikk som svar at dette var en "festeblødning", altså en blødning der egget festet seg til livmorsveggen.

Dette gjør oss urolige og vi lurer på om det er et faktum at vi nå kan vente oss barn?

Noen som vet noe om dette? Som kanskje har opplevd det på noen som helst måte, men ikke fått barn? Kan ting som dette skje ved p-pille bruk? Kan effekten ved p-piller gå vekk ved så lang pause?

 

Vi er utrolig bekymret og det passer veldig dårlig med barn i så ung alder. Spessielt med tanke på videre utdanning og lignende.

 

På forhånd, takk for svar! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Etter det jeg vet trenger ikke en jente å ta sukkerpillene, de er bare der for at man skal ha en pille om dagen. slik at jenta altid vet når hun skal ta neste pille.

Skrevet (endret)

Hva er problemet? Ta en jævla graviditetstest da vel! Forresten så "glemmer" man ikke p-piller 3-4 dager på rad, men mann gir faen. Og da fortjener man å lære det "the hard way". Glemmer man én pille kan det være nok

Endret av Demantios
Skrevet (endret)

Du sa det passer veldig dårlig med barn

 

Da er løsningen heldigvis enkel :)

 

1). Kjøp graviditetstest.

2). Jenten tar graviditetstest

3a) om negatvit resultat, avslutt prosedyren og nyt livet

3b) om positivt resultat, gå til punkt 4

4) Jenten tar abort.

5) Nyt livet

 

Det er enkle er ofte det beste sier de, men det innebærer at ikke folk glemmer å ta graviditestest, glemmer å ta aborter osv osv.

Endret av Ceburger
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...