Gå til innhold

MÅ man rydde opp på PS3


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei sann..

 

Mins jeg hørte en kompis sa engang at man måtte holde ps3 ryddig, osv.. At det er akkurat som en pc, man må ikke gjøre ting feil med den, og må ikke legge inn for mye drit på den, osv.. Stemmer dette? Eller er det bare å installere spill som man kjøper, og spille og ikke tenke på noe annet, så lenge ps3èn funker da selfølgelig..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du trenger ikke det før det begynner å klikke eller hender noe rart. Det er liten sjanse for det da enten du må legge inn noe drit (ikke vanlige spill altså) og i noen veldig ekstremt få tilfeller kan noen oppdateringer fucke opp systemet eller at du ikke får spilt spill. Men det kan være kjekt å ta en backup hvis du er redd for at noe skal forsvinne.

Skrevet

okay, så kjekt.. Trudde kanskje man måtte formatere og sånn innimellom jeg.. Men så lenge man bruker vanlige ps3 spill, og sånn så kan man gjøre omtrent som man vil, og bør ikke tenke på formatering og sånn

Skrevet

Hvis du merker at det går litt tregere og sånt etter hvert når du har lastet ned mange oppdateringer og patcher til spill kan du formatere for å sjekke om det blir raskere. Men bare å formatere for å formatere er det ingen grunn til ;)

Skrevet

For noe tull! At du må "rydde opp" og at system blir tregere etter en stund er jo et Windows-fenomen. Kan ikke se noen grunn til at det skulle være slik på PS3. Du må selvsagt slette ting dersom du får liten plass, men utover det er det absolutt ingen fare!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...