Gå til innhold

9800gx2 eller 2x GTX 260 216?


amdal

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Jeg har et XFX 9800gx2 som jeg har hatt ganske lenge nå. Har ca ikke fått brukt det grunnet pcen som ikke har villet virke.

 

Nå har det kommet nye kort og jeg vurderer å kanskje bytte til 2 stk GTX 260 core 216, vil dette lønne seg? Etter det jeg vet så funker GX2 dårlig i spill ved bruk av AA.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kortet du har vil holde i massevis en god stund framover. Jeg har selv et X2 kort (ATI vel å merke, men fortsatt samme prinsippet) og jag har ikke hatt noen problemer med dette.

 

Og GTX 260 er uansett ikke et high-end kort, noe jeg ville sagt det kortet du har nå er.

Skrevet
Og GTX 260 er uansett ikke et high-end kort, noe jeg ville sagt det kortet du har nå er.

 

Etter det jeg har erfart så sliter 9800gx2 med antialiasing, og høye oppløsninger. Har de fikset dette i de nyeste driverne?

Skrevet (endret)

ja, du kan skru opp texture og aa uten problemer.

 

problemet til 9800gx2 er minne-bus'en på 256 som gjør at kortene blir mer eller mindre allergiske mot aa og høy texturekvalitet.

 

gtx260 og 280 ligger på 400 og ett eller annet i bus,men 280 ligger på 512 i bus, samt at begge har mer og raskere minne per kort.

Endret av SLIguy
Skrevet

Eneste negative er bingoen med nVidia brikkesett som du må ha til Intel plattformen.

Om du ikke har X58 da, da blir det annerledes.

Har selv ett Striker 2 Formula og kan IKKE anbefale noe slikt.

Skrevet
Eneste negative er bingoen med nVidia brikkesett som du må ha til Intel plattformen.

Om du ikke har X58 da, da blir det annerledes.

Har selv ett Striker 2 Formula og kan IKKE anbefale noe slikt.

 

Har nettopp sendt en returforespørsel på mitt nåværende hovedkort, bytter til Rampage II Extreme x58..om Komplett er medgjørelig da :hmm:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...