hvidsten15 Skrevet 19. oktober 2008 Skrevet 19. oktober 2008 Har en acer5720zg som jeg gjerne skulle sett kjøre ubuntu8**. Det største problemet er å få wlan til å funke da vi ikke har kablet nettverk i stua her som vi bor nå. Når ubuntu(8.10beta) er installert så finner den ut at det er en atheros chip og vil prøve å installere en driver som ikke funker i det hele tatt. Reinstallerte med kablet nettverk og prøvde å oppdatere ubuntu før jeg godkjente installering av atheros drivere. Nå fikk jeg frem wlan og kunne se de trådløse netta som var her. tastet inn passordfrasen og tenkte jippi dette gikk jo lettere enn jeg hadde trodd. Men nei, lykken varte ikke evig. etter 1time så dukket vinduet opp og påstod at passordfrasen var feil. Haket vekk for skjul passordfrase og da var det en helt annen passordfrase enn det jeg hadde lagt inn. prøvde igjen flere ganger men den forandret passordfrasen hele tiden. Det må jo være noe feil med driveren. Nå har jeg sett at noen bruker ndiswrapper til å kjøre windowsdrivere til atheroschippen. Kikket litt på dette greiene men ser at den ikke aksepterer vistadrivere seff siden denne chippen bare har vistadrivere å oppdrive. Noen av dere som har fått denne Atheroschippen(AR5007EG) til å funke i ubuntu?
hvidsten15 Skrevet 19. oktober 2008 Forfatter Skrevet 19. oktober 2008 Kanskje det enkleste er å bytte hele wlanchippen med f.eks denne?: GIGABYTE GN-WI01GT
ole_marius Skrevet 20. oktober 2008 Skrevet 20. oktober 2008 (endret) dette funker på min atheros last ned denne filen og koble til kabel og skriv i terminalen: http://snapshots.madwifi.org/madwifi-hal-0...20080801.tar.gz pakk ut filen til eks skrivebordet sudo apt-get install build-essential cd /home/brukeren din/der du har lastet ned filen/filen som skal brukes make sudo make install edit: så må du re starte Endret 20. oktober 2008 av ole_marius
comicz Skrevet 20. oktober 2008 Skrevet 20. oktober 2008 Proprietær driver fra Atheros fungerte ikke - jeg har hadde flott suksess med madwifi, samme snapshot som beskrevet over :--)
hvidsten15 Skrevet 21. oktober 2008 Forfatter Skrevet 21. oktober 2008 ok! Dette skal testes ut. Takker
NgZ Skrevet 21. oktober 2008 Skrevet 21. oktober 2008 Dette er samme snapshotversjonen jeg bruker. Måtte gjøre dette på nytt etter kjerneoppdateringen som kom her om dagen. Men trådløsnettet starter ikke av seg selv nå, jeg må kjøre sudo modprobe ath_pci etter hver restart. Hvordan fikset man dette igjen?
hvidsten15 Skrevet 21. oktober 2008 Forfatter Skrevet 21. oktober 2008 legg ath_pci inn i /etc/modules Kan du forklare det for en grønning? hvor legger jeg det inn sånn nøyaktig?
NgZ Skrevet 21. oktober 2008 Skrevet 21. oktober 2008 Kan du forklare det for en grønning? hvor legger jeg det inn sånn nøyaktig?skriv i terminal:sudo gedit /etc/modules Lag en ny linje nederst der du skriver inn "ath_pci" (uten ") og lagre. Takk mariunae. Klarte ikke å komme på hvor det var.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå