Datasmurfen Skrevet 14. september 2008 Skrevet 14. september 2008 Har tenkt å starte et eget lille datafirma som enkeltmannsforetak. I den forbindelse har jeg hørt at hvis du registerer deg med med eget organisasjonsnummer vil du få rabbat hos enkelte som selger data utstyr ol. (bedriftspris)  Kan noen hjelpe meg med å finne hvilke sider dette er snakk om?  Hvilke regler/retningslinjer gjelder for etablering av et enkeltmannsforetak?
CrZy_T Skrevet 14. september 2008 Skrevet 14. september 2008 Jeg har aldri hørt om noen som gir deg rabatt uten at du handler for mer enn xxx.xxx,- pr år. (Med mindre du regner mva som rabatt da)
Datasmurfen Skrevet 14. september 2008 Forfatter Skrevet 14. september 2008 neei.. men jeg har hørt at enkelte gir rabatter til firmaet fremmfor privat personer.
riroil Skrevet 15. september 2008 Skrevet 15. september 2008 På datautstyr er det så lav margin (lite fortjeneste) at det ikke er noe særlig rabatt å gi. Men dersom du selger for mer enn 100 000 i året kan du jo bli kunde hos en grossist.
Datasmurfen Skrevet 15. september 2008 Forfatter Skrevet 15. september 2008 Takk, da ser jeg dette som oppklart.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå