Her hjemme så er det norgesdemokratene som står fremst da i å pushe remigrasjon.
Jeg er jo i utgangspunktet ganske skeptisk, jeg tror disse menneskene helst ønsker seg et raserent Europa så jeg er helt klart forutinntatt når jeg lytter til disse.
I februar 2026 så var Øyvind Eikrem, som partileder i ND, i en podcast med inyheter.
Der forklarte han at dette selvsagt ikke handler om etnisk rensing, og at ingen vil sende "hjem" lovlydige borgere på bakgrunn av hvor en eventuell far eller morfar var født. Det handlet da om kriminelle, og å stoppe flyten av nye innvandrere.
Så i Juni 2026 er han på nytt i podcast med inyheter og legger frem altså et etnonasjonalistisk syn da der Norge er for nordmenn og det defineres av etnisk og kulturell tilhørighet, og at remigrasjon skal gjennomføres først med økonomiske insentiver og frivillighet før man bruker makt.
Jeg er ganske trygg da på at hans og partiets egentlig syn på remigrasjon er det han fremmet i den siste podcasten.
Anbefaler å lytte til begge, da får du en forståelse av hva de som faktisk holder remig konferanser og driver den politikken i Norge mener om dette.