Gå til innhold

Lagabøter

Medlemmer
  • Innlegg

    93
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Lagabøter sine prestasjoner

107

Nettsamfunnsomdømme

  1. 40 + Ungd.skole 600K+ Erfaring, 25+ år med varierte jobber, 7 år i nåværende Goder, jobber der jeg jobber😁 Ikke helg, kveld, hellidager eller overtid..... med mindre jeg vil selv og det er behov...og det styrer jeg selv.
  2. Fallskjermer og etterlønn til avgåtte politikeretbyråkrater, særlig de som gjør en så elendig jobb at de får sparken. Fjasete bullshit-bistand som klovneskoler i Mongolia og slikt. Ikke et kutt, men kunne dobla og vell så det, avgift på alkohol, tobakk og sukker f.eks. Vekk med kongehuset. (F.eks, vil en datter av president sin utdanning dekkes av presidents private lommebok, ikke som en ekstrapost på statsbudsjettet)
  3. Alle vet hvorfor vi alle ble født. Ren og skjær tilfeldighet
  4. I løpet av første scene, så jeg at dette blir en kopi av Naked Gun. Etter å ha sett 7 minutter, er det så mange elementer fra Frank Drebins univers at det er flaut. De filmene, og TV-serien i forkant, pluss Airplane... er jo legendsriske. Men dette er tynn suppe.
  5. ????? Jeg er subjektivt enig i siste avsnitt. Såkalte "modeller" og glinsende plastik-babes er ikke min greie. Har ikke for vane tenke på bekkenstørrelse da barn er det siste jeg skal ha. Oppegående sier seg selv.
  6. Det er, naturlig nok snakk om alle gullene vi har tatt, og at det bl.a annet skyldes den "norske modellen". Spoler vi tilbake til 2006. Ganske mager fangst da, og måten ting ble styrt på da, fra barneidrett til topp, var vel ikke veldig annerledes enn i dag?
  7. Flere enn meg som sliter litt med faktene, mamgel på rytme og framtoning til Ugo? Dyktig faglig, men det blir mye rart, eller?
  8. Hva er en vakker kvinne? Hva er god musikk? Hva er best, vinter eller sommer? Ingen fasit her gitt. At noen synes at X er "det vakreste som finns", kan den X få noen til "blåse kaldt"
  9. Hvordan forholder de ca 2,5 mrd. folka (https://chatgpt.com/c/699345ed-1990-8329-8081-e502ef43ccc4) som ikke er kristne (eller muslimer) ser til temaet som diskuteres her? For dem er jo dette "preiket" helt fjernt fra deres "virkelighet"
  10. Hva sier Biblen om oljeutvinning i Nordsjøen, iPad, utvikling av el-sparkesykler, satelitter, 5:2-dietten?
  11. Jøss. Kilder på nettet sier at utviklet atomvåpen på slutten av 1930-tallet.... så det ber mulig noen har sneket det inn i nyere versjon av Bibelen.
  12. Det har vært kriger siden tidens morgen, og like så med naturkatastrofer. Hvorfor skulle verden ende nå? Og skulle ikke Jesus vært her for lengst? Ulike grupperinger har jo messa om hans tilbakekomst siden han døde for drøye 2000 år siden. Hva hjelper det å lese en tekst i dagens situasjon? Vil det gjøre slutt på krig og klimaendringer?
  13. Jeg er beinhard ateist og forakter all religion i dagens samfunn, men jeg er svak for god musikk, og når artister/grupper jeg liker skulle slumpe innom Jug og Desus... får det være... så lenge musikken er god. Christian Life... Byrds sin versjon. Vakker vokalharmoni og fin instrumentering. Jeg synger med. Fra samme plate Veldig mye av Hank Williams har referanser til Gud... (sjekk også ut The The-plata Hanky Panky, cover av Williams-låter). Skikkelig kult.
×
×
  • Opprett ny...