Gå til innhold

arne3

Medlemmer
  • Innlegg

    29
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av arne3

  1. Absolutt, men dette var en presang sendt til en 12 år gammel nevø. Har hatt god erfaring med Komplett Pcer før, så satset på det, satset feil.
  2. Det jeg frykter mest nå når den er sendt inn er at de re-imager med samme oppsett og den kommer tilbake i akkurat samme tilstand. Den QA de hadde når den ble sendt ut sånn i første omgang er vel fortsatt den samme.
  3. Komplett sa det tok flere uker å sende inn på nytt og vi har ventet på retur-pakken fra Komplett (fortsatt ikke kommet), så ingen tid tapt.
  4. Oppdatering: Prøvde å reinstallere Windows helt på nytt fra bootbar USB stick. Det feilet også underveis. Error Code 0x8007025D. Har googlet den feilmeldingen og prøvd et par av løsningene og virker som om det er SSDen som er levert med PCen som har problemer. PCen er en lemon og må sendes inn, fu...
  5. Er noe voldsomt hassel å sende inn en PC, Komplett kunne lett delt med oss det image de da legger inn, men det vil de ikke.
  6. Skal reinstallere til helgen, ser da om jeg må kjøpe ny Windows lisens (som er virker realistisk). Dette er til alt overmål ikke min PC men en gave til 12 år gammel nivå som er veldig skuffet over gaven fra oss/Komplett.
  7. Komplett kundeservice nekter å dele sitt image for at jeg selv kan reinstallere, men de var ok med at jeg kjøpte ny lisens hos Microsoft og reinstallerte. 😠
  8. Helt ny ferdigbygd Komplett gaming PC stopper opp på følgende måte på first-run: Ved første oppstart kommer PCen opp med pre-utfylt innlogging for bruker "defaultuser0" og ber om passord. Ingen valg for å endre eller legge til bruker. Jeg har skjønt at dette er en Windows systemkonto som egentlig skulle vært fjernet før PCen kom til meg (en Komplett QA miss?), og har prøvd følgende anbefalte tips på nett: Flere forsøk på restart gir samme resultat. En shift restart til Troubleshooting options og "Reset this PC" (fullstendig) gjør at et skjermbilde med Komplett logo kommer opp med "resetting this pc", teller noen få prosent gir så en feilmelding om noe med "user" ett eller annet (for raskt til å se) og så avbryter den etter kort tid og restarter. PCen har ikke blitt resatt og starter opp igjen med "defaultuser0" og passordfelt som eneste alternativ. Prøvde også dette flere ganger. Noen som har vært borti lignende og har noen andre tips?
×
×
  • Opprett ny...