-
Innlegg
6 039 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
-
Dager vunnet
2
Innholdstype
Profiler
Forum
Hendelser
Blogger
Om forumet
Innlegg skrevet av Need44speed
-
-
Noen ulemper med vegan protein vs myseprotein? skal visst være dårlig for huden med mye melk. Blir også veldig trøtt etter å ha drukket en whey proteinshake blandet i melk, uten at jeg vet hvorfor
-
Selv i kaloriunderskudd? Vil jeg miste bare fett?
-
Er på en cut, ~2000 kalorier hver dag, litt mer om det er hard trening og ~1800 på hviledager. (veier 70kg) 150g+ protein.
Får ikke trent på ca en uke, er det dumt å ligge på ~1800 da? Vil det jeg mister være muskler, siden jeg ikke får trent?
-
Jeg kjøpte i Stockholm, men får man Ikke bestilt til Norge på nett?
-
SMO skrev (På 26.12.2020 den 17.51):
Sliter med å finne meg et par svarte og blå jeans til herre. Synes alltid de blir for lang og løs i bena. Alternativet er skredder, men det må da finnes alternativer i butikk?
Kraftige lår, 184 høy og normal kroppsfasong ellers. Ønsker noe ala Pull and Bear sine «carrot-jeans», synd kvaliteten er dårlig på disse.
Uniqlo har billige jeans med stretch og kvaliteten er faktisk helt fin. Tror de heter ultra stretch. Jeg bruker 30 i de, og ca 31 i Levis
-
Powertrainer skrev (3 timer siden):
De fleste vil få bra framgang med bølgesyklus på repsantall og trappetrinnsmodell på vektprogresjon. F,eks: uke1:10reps.uke2:8reps.uke3:6reps.uke4:8reps.uke5:6reps.uke6:4reps. Vektøkning på 1,25-5kg avhengig av øvelse når man har en styrkeøkning på 2reps. Man kan også legge inn hvileuker for formtopping før programnet gjentas. Har man korte pauser som du nevner så vil det ikke gjøre mye for muskelveksten din, det har mer å gjøre med utholdende styrke. Det som derimot vil gjøre noe med muskelveksten din er langsomme eksentriske reps(negative reps), løft eksplosivt opp og senk saaaakte ned.
men bodybuildere anbefaler ofte 1-2 minutter pause. Man klarer ikke løfte like tungt da som med 3 minutter pause. Og Arnold er stor tilhenger av supersett
-
Hva er best for mest mulig muskelvekst? Hvis jeg kjører superset på eks pull ups og rows, 10 reps på hver øvelse, og har 2 min pause mellom hver "syklus", orker jeg ikke løfte like tungt som hvis jeg kjører én øvelse med 3-5 minutters pauser. Men hører også folk si at det å bli sliten på den måten er bra for muskelvekst.
-
discostu skrev (3 timer siden):
Trener også med lettere vekter, gikk igjennom statistikken på kilo løftet på diverse øvelser og har blitt svakere siden 2017, men større muskelmessig...
Trener med lettere vekter, mer volum og fokus på antall kilo løftet ila en økt kontra 1RM.
Over til noe annet, på ene armen, hvis jeg holder den rett ut og vrir håndflaten innover gjør det vondt på toppen av overarmen. Er ikke samme på høyre hånd. Tips? Har hatt det ganske lenge.
Prøv å runke mindre
-
1
-
-
Rm er veldig pene, men jævla dyrt. Er det verdt prisen?
-
Hvis noen lurer så er det 330 det koster å sende tilbake sko med sporing til meermin
-
1
-
-
Har alle slutta å trene eller hva faen?
-
dover606 skrev (På 23.10.2020 den 17.32):
For Meermin og forøvrig de fleste andre kvalitetsskomerker ift Loake: Velg en halvstørrelse over (edit: hvis den du har fra Loake er heeelt perfekt). Loake sine Aldwych er store i størrelsen 😊
Har allerede fått de, og det stemte veldig bra. Chelsea bootsene var nice, men chukkasene var litt vel smale og lange i tuppen 🤔
Er det noen her som har returnert til utlandet før? Hvordan funker det? Bare pakke inn og sende på postkontoret? Er shipping insurance nødvendig? Hva koster alt i alt?
-
Loake aldwych I størrelse 7 sitter som et skudd. Vil bestille noen chukkas fra meermin, hvordan er de i størrelse sammenliknet med loake?
-
1
-
-
Raspeball skrev (På 1.10.2020 den 23.08):
Er ute etter en vest (waistcoat) - tweed eller likende stoff. Tanken er å ha den som et odd plagg (skal ikke matche et sett), men i en klassisk farge (grå/brun/grønn/, men kanskje ikke navy). Har sjekket et utvalg norske nettbutikker, feks. Care of Carl, men utvalget er begrenset eller ikke-eksisterende. Noen som sitter på tips til nettbutikker, norske såvel som utenlandske? (Ja, jeg kan alltids søke, og det har jeg selvfølgelig gjort, men ofte er det jo noen tips man ikke ender opp med å søke seg fram til)
Det høres jalla ut, ville latt være
-
1
-
-
PatSharpX skrev (På 25.8.2020 den 16.10):
Hva gjør at de bråker sånn da? Er sålen løs?
Hakke peiling, men de bråker noe jævlig. Tror det er noe fuktighet i sålen eller noe.
-
Har noen loake boots som er helt fine men bråker noe helt jævlig for hvert skritt jeg tar. Må kanskje bytte hele såla? er det en dyr operasjon? fikser loake det gratis om man sender inn til dem?
-
-
Roedthaarogfregner skrev (3 timer siden):
Etter mye fokus på teknikk på romaskina, er fortsatt enkelte deler av takene jeg ofte gjør små feil på, testet jeg i dag 2000m. Kom meg ned i 7 min 49 sek, og er dugelig fornøyd, men fikk jo også litt blod på tann for å pushe videre.
Over til noe litt annet: Barn og fysisk aktivitet/trening. Driver jo litt barneoppdragelse, og vil gjerne vite mer. Enn så lenge leker jo avkommet såpass fysisk at jeg er ubekymret, men det vil jo komme en tid når leken endres og treningen må inn mer organisert. Vet noen om noen gode bøker e.l. på dette? Jeg er nok ikke godt nok inne i treningsteori til å kunne søke opp gode primærkilder på egenhånd.
hvilken styrkeinstilling har du på? hva gjør du 2500 på?
takk for svar angående kalorier
-
Maten jeg har spist de siste dagene har vært ganske usunn, men jeg har overholdt kalorimålet og proteinmålet. Har det da egentlig noe å si hva man spiser (si man får i seg vitaminnene osv gjennom andre måltider) for kroppsfett osv? For eksempel en pizza grandiosa til middag, kake til dessert, og så tilpasse slik at makroene er under kontroll dagen sett under ett.
blir kake fortere fett enn andre ting?
hvorfor er ølmage en ting hvis ikke øl gjør at man blir tjukk?
Dukien skrev (På 28.6.2020 den 10.55):quoter deg fordi du har mye peiling
-
-
Er nærmere SK nå enn jeg var i fjor, men faen så vanskelig det er å få ordentlig sixpack ?
-
Legaliser my dick, nerds!
-
discostu skrev (34 minutter siden):
Ingen som helst form for steder å heise deg opp ? Trapp osv?
Nei, må ut i skogen i så fall
Det er ikke trapp I skogen, men kanskje noe annet å henge i
-
Noen måter å trene lats uten pullupstang? Har manualer og en strikk som ikke har spesielt mye motstand
Den Store Treningstråden! | Nybegynner? Se førstepost for kort innføring.
i Trening og kosthold
Skrevet
4000kcal høres enormt ut, hvorfor så mye?