Gå til innhold

Soles

Medlemmer
  • Innlegg

    442
  • Ble med

Alt skrevet av Soles

  1. Bare et lite tips angående NDA for Funcom og lukket beta Dune. Som enn del av NDA avtalen, har du ikke lov til å nevne noe om at du var med i en lukket invite både før og etter spillet kommer ut. Kilde 13 Nov 2023 https://duneawakening.com/news/early-closed-beta-coming-soon/ (This is an early closed Beta test and those invited will be under NDA not to share information about the test publicly)
  2. Slutter ikke å overaske meg, hvor tullete folk er blitt i dagens samfunn. Skal ha, bare må ha det uansett hva det koster.
  3. Ikke klag når prisene på spill går opp pga Nintendo og folk går rett på starter en negativ trend, den boblen kommer til å sprekke en vakker dag. Det blir feil å sammenligne at spill var dyrere før, da gjerne spill kom uten form for DLC og mikrotransaksjoner. Da betalte du for produktet, ikke noe mer unødvendig ekstra innhold.
  4. At de viser spillet i PS5 60 fps og raytracing er så standard i dag, til og med virker grafikken utvasket. Husker når The Witcher 2 ble først lansert, hvor bra grafikkmessig det var. Dette virker mer som hype, enn at de faktisk ender opp med å lage et bra spill. CD Projekt har jo ikke akkurat bra referanse, fra tidligere release av spill f.eks CP2077.
  5. Betaler ikke 900,- for et AAA spill med DRM, de kan dra dit pepper gror Denuvo. Doom 2016 var mitt siste kjøp fra GOG, tviler sterkt på at de ønsker et DRM free spill Bethesda. Men slik har jo spillbransjen blitt, de har skutt seg selv i foten og tenker kun på "Du eier ikke spillet, du leier det bare for en viss periode" Råttent spør du meg...
  6. Her bommer skribenten totalt, spill handler ikke om krig og politikk. Er det så vanskelig å skjønne det? Kjenner flere som velger å spille noe, fordi de vil tenke på noe annet om dagene. Da blir det feil å blande inn politikk og krig mot spillbransjen. Skjerpings! Vet om flere kjente streamere som har nulltolleranse, når chatten starter å blande inn politikk og krig. Ender de opp med instant bannet for en grunn.
  7. Samme shit engine, klatre opp noen tårn og gjøre kjedelige side quest som har null mening med spillets historie. Hvis samtlige anmeldere mener dette er det beste "Assassin's Creed" spillet for serien, lukter det betalt anmeldelse av Ubisoft lang vei. Ubisoft kan ta seg en bolle, å slutte med DRM i alle sine spill.
  8. Spillet ble forsinket 5 ganger for en grunn, og de prøvde å legge til NFT på toppen av det hele. Har ikke store forhåpninger til det heller, da systemkravene er langt fra en realitet hvis man ser på Steam hardware surveys er det veldig få som bruker mer enn 32GB ram og 160 GB lagring er jo helt insane. Se på Cyberpunk 2077 som et eksempel, grafikken til Stalker 2 er på nivå med Cyberpunk 2077 som kom ut for 4 år siden og har mye lavere systemkrav. De fikk sannsynligvis godt betalt av Epic bare for å bruke deres engine. Utviklere nå til dags bryr seg ikke om optimalisering. Hvis du er interessert i STALKER, last ned GAMMA, det er gratis og mest sannsynlig mye bedre samt kommer det en ny oppdatering til GAMMA, 5 Desember.
  9. Atomfall virket kjedelig 🥱 første som slo meg var FarCry 4 og Fallout 76...
  10. Det er ikke noe feil med din respons, tror nok du og de fleste overdriver litt her. Vil heller si det er dårlig "netcode" som har skylda, når spillutvikler har full fokus på skins, DLC og monster i et FPS spill forteller vell det meste egentlig. Når det er sagt, er jeg er snart 40 år og storkoste meg under Delta Force beta og har null problemer med respons i Tarkov. Et godt eksempel er denne videon
  11. At folk finner gleden av et slikt spill, som hvert år kommer med samme oppgulpet forstår jeg ikke. Det kan jo sammenlignes med Assassins Creed og Far Cry. COD har tapt seg etter de startet med utallige DLCer med kjendiser, cosmetics og skins...
  12. Rockstar og Take-Two har tjent seg rått på "Shark Cards" så ingen unnskylning at de må tjene mer på salg. Her er det mer snakk om at flere kjøper konsoll pga de føler et tvang til å spille nyeste GTA IV. Bare det forklarer det meste om hvor skittent Rockstar og Take-Two framstår. Jeg er sikker på at hvis EA eller Ubisoft hadde gjort det samme, hadde folk boikottet spillene deres uten tvil. Og nei det handler ikke om piratkopiering, ligger mer i det at de vil tjene seg litt mer på folks uvane om å kjøpe det. Og så kjøpe det til PC ved senere annledning. Det sier jo seg selv, de har funnet en bra markedsføringsmodell der de lurer folk trill rundt.
  13. Tenker denne forklarer det meste i dagens samfunn. Vi har tydeligvis mye å lære og respektere andre sine meninger uten at man blir sett på som hatefull. Kilde https://www.document.no/2024/05/18/fornuftige-foreldre-begynner-a-fa-nok-av-pride-dyrkelsen/
  14. Er ikke redd for noe som helst krig, tullete tråd spør du meg og slik situasjon i Russland er nå så varter de opp til borgerkrig før eller siden. Folk er dritt lei å se deres familier bli drept i krigen mot Ukrania, tviler sterkt på at de vil gå til krig mot flere land. Det som er mest skremmende er opptreden og sympatisører vi har i Norge som støtter Hamas i krigen mot Israel.
  15. Det handler ikke om at folk skal jukse eller ei. Spill som bruker egne rootkits, bør man holde seg unna. De er i all hovedsak skadelig programvare/spyware og er en alvorlig sikkerhetstrussel. Selv om de ikke direkte gjør skade på din PC, vil de etterlate en type backdoor for skadelig programvare uten at du kan kontrollere det selv. Hvis man ønsker å slette alt som har med Rootkit fra Helldivers 2, ville jeg anbefalt "Revo Uninstaller" da det sletter alle spor som ikke Steam ville slettet om du kun slettet det vanlig.
  16. Dette er jo et godt eksempel på vårt korrupsjonfrie demokrati i Norge. Er jeg overasket, nei tvert imot. Føler jeg har mistet tilliten til vår tids verste regjering noen sinne. https://www.document.no/2024/02/19/huitfeldt-sokte-aldri-pa-stillingen-som-ambassador-i-usa/
  17. Vell, vi så jo hvordan "Dark and Darker" stjal assets som det ble en sak av, som endte med at det ble fjernet fra Steam. Ikke se bortifra at Palworld fjernes fra Steam etterhvert, hvis Nintendo, Creatures og Game Freak som er eieren av IP og finner ut at de har brukt deres innhold/assets uten tilatelse. Er det over og ut for Pocket Pair dessverre. En liten oppdatering fra Pokemon: https://corporate.pokemon.co.jp/media/news/detail/335.html
  18. Utvikler av Palworld, Pocket Pair har uten tvil både stjålet idè og design fra Pokemon universet. Nå er det jo Nintendo, Game Freak, and Creatures som sitter på rettighetene for Pokemon. Om saken ender opp som "cease and desist" pga de har re-skinnet sitt eget spill basert på karakterer fra Pokemon, har både Nintendo, Game Freak og Creatures retten på sin side.
  19. Enda et "Early Access" spill som er hypet. Gi det ett par måneder, playerbasen går ned og så kommer det season pass etterhvert. Dette spillet virker mer som copy&paste fra ARK, Fortnite mix av Pokemon. Jeg har lært fra tidligere å ikke støtte "Early Access" spill. Gi det heller ut for full release og slutt med melking fra spillere.
  20. Her gledes det til Gray Zone Warfare, ikke minst S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.
  21. Gjerne forby crypto og AI til privat bruk i EU, så skal vi se at prisene synker enn del. Norge er jo det landet som innfører mye tull regler og lover fra EU. Om det hadde skjedd, hadde ikke akkurat kommet som en overaskelse. Jeg støtter hverken mining eller AI research, føler det bare fører til negativ prisøkning for GPUer og har motsatt effekt rettet mot gaming.
  22. Ser det var enn del som møtte opp i demonstrasjon rundt om i landet. https://www.vg.no/nyheter/utenriks/i/gEqkp1/demonstrerer-over-hele-norge-for-fred-i-gaza Når Terrororganisasjonen Hamas sine støttespillere og som Hamas fremstår disse demonstrantene også særdeles usympatiske. De får heller reise ned der å hjelpe til også kan de ta en demonstrasjon der i stede.
  23. Vente 1 til 2 år for release til konsoll, er litt vell lenge spør du meg. Hvis det kommer først ut til konsoller, kan vi legge på 3 år til PC minst. Så blir det runde to med Sharkcards. *gjesp*
  24. Middelmådig utvalg i år, føler flere har blitt mer grådige når det kommer til GPU. Forventer litt mer prispress på GPUer på "Black Friday" hvis ikke bør selve Black friday konseptet skrotes her til lands.
  25. Hvis noen gang går mot EU medlemskap bare pga Euro, forsvinner også Norge som suverenitet. Så svaret mitt er nei, for både EURO og EU medlemskap.
×
×
  • Opprett ny...