Gå til innhold

Mr.M

Medlemmer
  • Innlegg

    23 907
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

Mr.M vant dagen sist 23. januar 2022

Mr.M hadde mest likt innhold!

3 følgere

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Mr.M sine prestasjoner

14k

Nettsamfunnsomdømme

2

Hjelpsomme svar

  1. sikker på det? er det bare innbilning og vrangforestillinger?
  2. litt annen diskusjon men, burde fratas minst halvparten av drivstoffet på permanent basis, uavhengig av krig/blokade spør dere meg. en vanlig dag over Europa meningsløst og klimaødeleggende. Folk kunne få rett til maks en utenlandsflyvning hvert 3. år, (unntatt i jobbsammenheng) og burde være forbud mot flybilletter til 400 kr. til europeiske storbyer etc.
  3. er det ikke en forutsetning at Iran sjøl ønsker åpnet den minelagte delen av stredet? Hvis USA evt. har tenkt fortsette sin blokade av iranske oljelaster, selv etter at UK/Frankrike har ryddet og åpnet mine-zonen for saudisk olje osv. så tror jeg Iran "misliker det". eneste gangbare er nok at både Iran og USA opphever sine tiltak samtidig, synkronisert med åpningen av hele stredet.
  4. Storbritannia og Frankrike arbeider med en plan for gjenåpning av Hormuzstredet, som ikke inkluderer USA, ifølge Wall Street Journal. https://www.nettavisen.no/hormuzstredet/marinefartoy/storbritannia/wsj-europa-planlegger-marineoperasjon-for-a-gjenapne-hormuzstredet/s/5-95-2983435 jo flere kokker jo mer søl?
  5. hvordan fungerer denne aldersverifiseringen i praksis/teknisk?
  6. de kunne fjernet forbud i plan- og bygningsloven mot å ha kjeller under garasje og vipps kunne det blitt titusenvis av potensielle tilfluktsrom etterhvert. (hvorfor kommuner nekter kjeller er jeg usikker på, men mistenker det er fordi man "frykter" det skal tas i bruk som bo-areal, hybler, etc?) korrigering, oppdaget nettopp at det ikke er noe absolutt forbud mot kjeller, men "kun" ekstra strenge regler mht. utførelse.
  7. skaffe AP-stemmer ved valg? https://civita.no/content/uploads/2015/12/Civita-notat_30_2015.pdf
  8. håper de får straff som svir hvis skyldige. Å berike seg på midler tiltenkt Ukraina er moralsk lavmål. (p.s. det skal visstnok ikke dreie seg om maske-saken) Økokrim har siktet to personer etter utbetaling av Ukraina-støtte https://www.vg.no/nyheter/i/0pBX9g/oekokrim-har-siktet-to-personer-etter-utbetaling-av-ukraina-stoette
  9. de må vel ut å leie? var et dagsrevyen-innslag, ei blokk som hadde vært 100% utleie, ble gjort om til salgsobjekter. Leietakere fikk førsteretten å kjøpe leiligheten, men ingen (0 personer) av de gjorde/kunne det og måtte finne annet sted å bo. Det sier meg at prisen, kombinert med lav inntekt hos de som bodde der, gjorde at ingen så seg råd til å bli boende.
  10. spesielt ikke med tanke på hvor mye areal som egentlig er tilgjengelig i kongeriket. er noe annet i Hong Kong for å si det sånn.
  11. han trenger penger for å betale lønna til tusenvis av uproduktive papir-flyttere i off. sektor
  12. jeg er ikke imot skatt ved salg, men å betale 30 000 skatt hvert år på ei hytte med utedo og ikke innlagt vann, parkering langt unna, og praktisk sett ikke kan brukes i vinterhalvåret. Det er realitet for mange hytter.
  13. er mer nyansert vel? som det står i artikkelen, gamle hytter "bygd av vanlige arbeidsfolk", altså en type mennesker som ikke hadde hatt råd til å kjøpe 10-millioner-hytte i dag. Men i 1950-1960 åra var det fortsatt mulig for en vanlig arbeider med egeninnsats og dugnad å få seg opp hytte i skjærgården. De trodde eller planla selvsagt aldri at det 60-70 år senere skulle defineres som de superrikes paradis. Det kunne jo vært mulig å skille mellom gamle hytter som gjerne er i familiene forsatt og nye hytter solgt i "moderne" tid? Evt. at de gamle hyttene slipper ny forhøyet formuesvurdering, men må betale noe når/hvis den selges?
  14. stadig flere land rundt omkring på kloden reduserer/fjerner nå drivstoffavgifter, av hensyn til privatøkonomi og næringsliv. at Norge med sine økonomiske muskler, liksom får kjempeproblemer når vi gjør det samme, er et luksusproblem i forhold.
×
×
  • Opprett ny...