Kjøpte meg PS5 på Black Friday salg. Mest med tanke på BF6. Jeg fyrte i gang BF5 før jeg gikk til innkjøp av BF6. Selv har jeg vert storfan av BF1942 og BF2. Etter det har livet kommet i veien og det har blitt lite tid til spill.
Men BF5 falt virkelig i smak. Kjørte ferdig campaign før jeg gikk til anskaffelse av BF6. Kjørte ferdig campaign der også, som seg hør og bør, og da var det duket for Multiplayer.
Det som plager meg med BF 6, er de utrolig rotete menyene! Lite stilrent og føles mer "hulter-til-bulter". Og etter å ha spilt online en stund, så slår det meg at det er fullstendig kaos. Alt for mange spillere på små baner. Og det virker som man kun tåler ett skudd før man er død, så man dør før man rekker å få gjort stort.
Der er BF5 mye bedre synes jeg. Kartene er større, grafikken mer behagelig og det er mer moro å spille, rett og slett.