Gå til innhold

Ludvig86

Medlemmer
  • Innlegg

    972
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Ludvig86

  1. Takk for tipset. Men viser den absolutt alt? Eller bare skummer den overflaten over hvordan man ser LiveData og ikke HVA man faktisk ser? Har ikke fått sett den ennå da jeg er på jobb 😄
  2. Takk for tips. Har FORScan, men kan ikke å bruke det skikkelig. Vanskelig å finne manualer og videoer også synes jeg. Men det er nok ikke umulig.
  3. Takk for innspillet! Skal ta dette til etterretning. Dyserens. Er det noe man har som tilsetning i drivstoffet eller er det en fysisk jobb?
  4. Sensoren er original.
  5. Hei igjen! prøvde å koble ut sensoren når lampene begynte å lyse igjen, men de var der fremdeles. Har nå feilkode 101, 102 og 103 🤷🏽
  6. Hey! Har en eldre Mazda 5 (2007) som plutselig har begynt å fuske. Bilen går bra, men noen ganger så går bilen dårlig. Dårlig respons på gassen, og plutselig så blinker DPF, motorlampe og antispinn-lampen, og bilen går plutselig litt bedre, men uten turbontrykk virker det som. Prøvde og feilsøke og lytte til ulyder, men kom bare frem til en sprukket slange fra filterboksen til turboen, som jeg har byttet, men ingen forskjell. Når jeg slår av bilen så forsvinner DPF-lampen, men motor og antispinn fremdeles lyser. Når jeg fjerner feilkodene så går bilen som den skal, men så kommer de tilbake etter litt. Opplever også at bilen knapt går fremover i 1. gir med klampen i bånn, for så å plutselig ta avgårde i full fart 🤷🏽 Noen innspill på hvor jeg skal begynne? Kan det vere luftmengde-måleren? //
  7. Hei! Kort forklart: Jeg er musiker, og har blitt hyret inn av en kjenning en til to ganger i året. Vedkommende har i de tidligere år bare betalt meg over Vipps siden det bare er veldig små beløp. (Maks 2000kr pr. gang, ca. en gang i året) For litt siden, så spilte vi i lag igjen, og han ba meg sende en faktura. Noen jeg overhodet aldri hadde gjort før, og ikke visste hvordan jeg gjorde. Vedkommende ble da "sjokkert" over at jeg ikke hadde opprettet ENK siden jeg var utøvende musiker. Vedkommende nevnte da i en bisetning at at kunne man jo skrive av det man kjøper inn av utstyr på skatten. Og den tanken har slått meg litt i ettertid. --- Hva betyr det? Og hva er fordelene/ulempene med å gjøre det? Om jeg f.eks kjøper inn instrumenter, studioutstyr, og evt. forbruksmateriell, kan dette "skrives av på skatten" sånn uten videre? Er det en fordel med dette er er det egentlig ingen "big deal" ? Takker for innspill! //
  8. Takk for innspillet! Kan det vere denne? https://www.eurodel.no/ventil-turbolader-pierburg-7-04011-05-0
  9. Hey! På bilen min ,2012 Ford Focus 1.0L Bensin, så har det blitt byttet "Ventilsolenoid på turbo" for nåen år siden. Er det noen som vet hva dette er? Eller om det har ett annet navn? //
  10. Takk for innspill! 👍🏼
  11. Hei! Har prøvd å søke litt men klarer ikke å bli helt klok, og er lett for å bare «bite på» og sitte i saksa. Jeg er ute etter ett kreditt kort som er tenkt til bruk på reise og til bruk i utlandet. Har fostått det slik at man stiller sikrere ved å bruke Mastercard e.l? Er det noen som har ert kort de «sverger» til eller at man burde se nærmere på og som har gode fordeler? Hvorfor velge det ene foran det andre? Takker for alle innspill!
  12. Ludvig86

    Sang-tekst App?

    Hallo! Jeg er ute etter en sangtekst-app eller lignende til bruk under konserter, men jeg er ute etter følgende egenskaper: - Enkelt oppsett av setlister - Mulighet for notater - Mulighet for å endre tekst-farge, font og størrelse på teksten. Finnes dette? Eller har dere noen tips til gode apper? // Takker for alle innspill!
  13. Hei! Ser at det opplyses om Firmware-versjon på Finn. Har dette noe som helst å si? Er det ikke bare å oppdatere uansett hvilken versjon den selges med…?
  14. Tusen takk for flotte innspill! Alt er notert
  15. Hei! Vi er en familie på seks som skal til Gran Canaria (Bahia Feliz) for første gang. Vi er to voksne og fire barn fra 5 til 17 år. Dette er den første ordentlige utenlandsferien vi har som familie. Det jeg lurte litt på, var om det er noe spesielt man bør tenke på, bortsett fra solkrem. Er det fremdeles slik at man burde ta ut kontanter når man er der nede, eller får man betalt med Visa overalt? Noen som har vert i det området og kan komme med noen tips? Hva man burde gjøre og helt styre unna? Alle tips mottas med stor takk! //
  16. Om det blir 😂 De blir jo voldtatt der ute. De tør ingenting. Spiller mer ballen mot egen halvdel enn fremover. De har for mye respekt.
  17. 😂😂😂 Denne kjenner jeg så alt for godt til 😄
  18. Feilkode. de var så rimelige og enkle å bytte at jeg begynte der.
  19. Holder til i Møre og Romsdal. --
  20. Tanken har slått meg. Om jeg skal betale 3K for en feilsøking, eller spare de pengene og bare bytte katalysatoren og håpe på det beste. Sensorene er byttet uten hell.
  21. Jeg bet faktisk ikke. Det er derfor jeg spør. Men i så tilfelle er det nok uansett lurest å bare bytte hele enheten.
  22. Hei! Jeg har en 2012 1.0 Ford Focus (196xxx km) som har fått en kjedelig P0420. De jeg har snakket med, og det jeg finner av resultat på nett, er at katalysator må byttes. Jeg er innforstått med dette og er klar for å ta på meg oppgaven. Men før jeg går løs på dette, finnes der noe tilsetninger man kan bruke, som faktisk fungerer, som vil klare å rengjøre den? Eller er det bare humbug i Hamburg? // Takk for innspill!
  23. Takk for tipset! Hadde en Wii-U en gang i tiden, men den ble solgt. Er dette den rette inngangen?
×
×
  • Opprett ny...