Gå til innhold

Reklamasjon på laptop harddisk


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann, jeg fikk ordre om å se på en kamerats laptop som ikke fungerte. Det viste seg at harddisken var full av dårlige sektorer, noe som etter min kunnskap er noe som skjer med enkelte harddisker. Etterhvert som jeg holdt på å feilsøke, døde hele harddisken.

 

Laptopen er en Fujitsu Siemens Amilo Li1718, jeg vil estimere at den er rundt 1,5 til 3 år gammel.

 

 

Dette er vel en helt vanlig reklamasjonssak?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mulig det er en reklamasjonssak. Men du/han må da være forberedt på en liten kamp.

Personlig ville ikke jeg tatt bryet med å krangle om en 3år gammel gjenstand man kan kjøpe en forbedret utgave av for 3-400 kroner.

Skrevet (endret)
Amilo Li1718 kom ut for salg i fjor sommer, og er ca 1 år, kan umulig være særlig eldre.

 

Det stemmer sikkert, den hadde derimot et ATI Radeon X300 grafikkort, som på ingen måte er noe nytt kort.

 

Litt offtopic, er det rimelig lett å bytte en laptop harddisk? Tok et lett søk på google og det virker jo rimelig rett frem, men har aldri åpnet en laptop før. :p

Endret av Canute
Skrevet

Spørsmålet er jo om hvor mange sektorer som er skadet. I mange tilfeller så vil rette programvare fikse dette, siden harddisker ofte har en del sektorer i reserve i tilfelle noen skulle bli korupte eller ødelagte.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...