RedBull77 Skrevet 24. juli 2008 Skrevet 24. juli 2008 Hei! Jeg vurderer og kjøpe med en ny gaming pc noen som har noen forslag? Helst bra prossesor,minne,graffikkort osv.
vesleengen Skrevet 24. juli 2008 Skrevet 24. juli 2008 damn... med os mus skjerm og tastatur da? eller bare pcen?
vesleengen Skrevet 24. juli 2008 Skrevet 24. juli 2008 og har du noen dvdbrennere og HDDer som skal brukes slik at du ikke trenger det? og er overklokking aktuelt?
RedBull77 Skrevet 25. juli 2008 Forfatter Skrevet 25. juli 2008 Trenger ikke skjerm det er det eneste
vesleengen Skrevet 25. juli 2008 Skrevet 25. juli 2008 https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=76541. har ikke med ram fordi prisguiden er så ræva på ddr3 enda... og kabinett er også utelukka siden det er mer smak og behag på hva slags design man liker så bra kabinett: ca 1-1500kr bra ddr3 ram 4gig: ca 25-3000kr
Johsse Skrevet 25. juli 2008 Skrevet 25. juli 2008 (endret) Hei Her er mitt forslag Her er det uten kabinett, tastatur, mus og skjerm. Disse tingene er viktig at man velger selv så man får ergonomien på plass i forhold til seg selv. Grunnen til at hovedkortet er støtter SLI og at ikke oppsettet har 2xGPU er at det unødvendig og gjøre noe slikt helt enda. Men, det er kjekt å ha støtten for det så man eventuelt kan oppgradere senere! Lykke til med anskaffelse av PC. Ta deg god tid med bestemelser og se til at du får noe av god kvalitet. Spør her på forumet etterpå om enkelte deler du vurdere for å få personlige opplevelser med det du ønsker og anskaffe deg -Johsse Endret 25. juli 2008 av Johsse
Core2Dude Skrevet 25. juli 2008 Skrevet 25. juli 2008 https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=76541. har ikke med ram fordi prisguiden er så ræva på ddr3 enda... og kabinett er også utelukka siden det er mer smak og behag på hva slags design man liker så bra kabinett: ca 1-1500kr bra ddr3 ram 4gig: ca 25-3000kr Jeg la til kabinett\ram og mus\tastatur ellers var alt likt som vesleengen her. Det oppsettet er meget bra https://prisguiden.no/calc_waggon.php
Johsse Skrevet 25. juli 2008 Skrevet 25. juli 2008 (endret) https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=76541. har ikke med ram fordi prisguiden er så ræva på ddr3 enda... og kabinett er også utelukka siden det er mer smak og behag på hva slags design man liker så bra kabinett: ca 1-1500kr bra ddr3 ram 4gig: ca 25-3000kr Jeg la til kabinett\ram og mus\tastatur ellers var alt likt som vesleengen her. Det oppsettet er meget bra https://prisguiden.no/calc_waggon.php Feil link. Også som alle vet, når det gjelder tidligere oppsett så jeg at det var ingen av leverandørene som hadde alle delene. Da regner jeg med at viss man bestiller fra forskjellige leverandører, og han skal anskaffe seg diverse utstyr selv så kommer prisen til og stige godt over 13k istedet for og sammle alt i en og samme bestilling Endret 25. juli 2008 av Johsse
Core2Dude Skrevet 25. juli 2008 Skrevet 25. juli 2008 https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=76541. har ikke med ram fordi prisguiden er så ræva på ddr3 enda... og kabinett er også utelukka siden det er mer smak og behag på hva slags design man liker så bra kabinett: ca 1-1500kr bra ddr3 ram 4gig: ca 25-3000kr Jeg la til kabinett\ram og mus\tastatur ellers var alt likt som vesleengen her. Det oppsettet er meget bra https://prisguiden.no/calc_waggon.php Feil link. Også som alle vet, når det gjelder tidligere oppsett så jeg at det var ingen av leverandørene som hadde alle delene. Da regner jeg med at viss man bestiller fra forskjellige leverandører, og han skal anskaffe seg diverse utstyr selv så kommer prisen til og stige godt over 13k istedet for og sammle alt i en og samme bestilling Sry, her er linken: https://prisguiden.no/vis_handlevog...waggon_id=78445
LarZen Skrevet 26. juli 2008 Skrevet 26. juli 2008 (endret) Nei nei....drit i den møkka der. Spar litt til og kjøp denne http://www.mpx.no/aspx/produkt/prdinfovnet.aspx?plid=95590 Endret 26. juli 2008 av _LarZen_
Core2Dude Skrevet 26. juli 2008 Skrevet 26. juli 2008 Nei nei....drit i den møkka der. Spar litt til og kjøp denne http://www.mpx.no/aspx/produkt/prdinfovnet.aspx?plid=95590 Det er aldri lurt å kjøpe ferdigbygget PC. Prisen blir utrolig mye høyere på den måten. Hvis du skulle ha bygd en pc med akkurat samme specs som den du linket til så kunne du spart tusenvis av kroner. Lite vits spør du meg. Men det er jo en bra ting for de late (og rike)
Runeklikk Skrevet 26. juli 2008 Skrevet 26. juli 2008 disse oppsettene her ser jo ekstremt bra ut for meg ihvertfall siden jeg ikke har noen skikkelig gamer pc. jeg skjønner ikke hva som er galt med å kjøpe en ferdigbygd data når du tenker på garantien og slikt. selvfølgelig er det jo garanti på hver del du kjøper til dataen (hvis du skal bygge den selv, slik som jeg selv har gjort), men jeg trodde nå at garantien ble forlenget når du kjøpte en ferdigbygd. noen som vet noe om det ?
Core2Dude Skrevet 26. juli 2008 Skrevet 26. juli 2008 disse oppsettene her ser jo ekstremt bra ut for meg ihvertfall siden jeg ikke har noen skikkelig gamer pc. jeg skjønner ikke hva som er galt med å kjøpe en ferdigbygd data når du tenker på garantien og slikt. selvfølgelig er det jo garanti på hver del du kjøper til dataen (hvis du skal bygge den selv, slik som jeg selv har gjort), men jeg trodde nå at garantien ble forlenget når du kjøpte en ferdigbygd. noen som vet noe om det ? Garanti er jo veldig flotte greier, og jeg tror absolutt du får litt extra for å kjøpe ferdigbygd. Men spørsmålet er om du virkelig vil betale flere tusen kroner for extra garanti som er et av de få positive tingene ved å kjøpe ferdigbygd. Bygg selv mener nå jeg. Det er morro å bygge selv og man får erfaring.
Sverre. Skrevet 27. juli 2008 Skrevet 27. juli 2008 Den acer pc'en såg jo rimelig rå ut.. Men som andre har sagt bør du ta deg god tid på og velge pc, koster mye og skal vare lenge (core2dude det er ein skrivefeil i signaturen din vist du ikkje viste det (voilent, istedenfor violent)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå