Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Hjelp til førstebil


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Sommeren er her, og lysten på egen bil er stor. etter å ha lett litt rundt på finn.no kom jeg over denne - Chrysler Neon

 

Noen som har erfaring med denne type bil? eller noen som har andre forslag? kan bruke 40k

 

-Fredrik

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Chrysler er håpløst. Du skal like å skru, for å kjøpe en slik.

 

Spørs vell litt hvilke biler du selv liker; men jeg vil anbefale deg å gå for tyske eller japanske biler. Skal du forskikre den i eget navn, kan det også være en ide å forhøre deg om priser på slikt før du kjøper bilen.

 

Selv er jeg 19, har tatt livet av en ford mondeo, men har funnet lykken med et stabeist av en Mercedes 190E fra 1985. Kanskje ikke rustfri, men komfortabel bil - som starter hver morgen når jeg skal på jobb!

 

Kan du skru selv, kan du teknisk sett kjøpe alt som er. Verkstedet tar oppmot 1000 spenn i timen. Da blir det fort dyrt!

Skrevet

Snakker du med Pluggen, tenker jeg at han kan gi deg en vurdering.

 

Eller så kan du slå opp på dinside; eller leite litt her på forumet.

 

Din side sier dette:

Vectra er ikke noe spesielt dårligere enn andre biler, den deler de samme folkesykdommene. En av dem er rust, spesielt modellene produsert før fasadeendringen i 1992. Se spesielt etter de brune flekkene rundt falser, ved kanter og i fordypninger. Sjekk også kanaler og andre bærende konstruksjoner.

 

Mekanisk er bilen relativt solid, bortsett fra vannpumpene som har en tendens til å ryke ved hver 60.000 kilometer. Disse kan også ha lekkasjer.

Lekkasjer kan også forekomme fra motor og gearkasse.

 

Registerreimen er neste sjekkpunkt, det er viktig at du forvisser deg om at denne er i orden. Skulle den ryke under kjøring er resultatet i verste fall motorhavari. Det er en kostbar affære.

 

På enkelte biler kan også luftmengdemåleren til innsprøytningssystemet være defekt. Ujevn motorgange kan sladre om dette.

 

Undersøk også tenningsledningene, spesielt på eldre utgaver har de en tendens til å bli porøse.

Dynamoen er også et svakt punkt på eldre Vectraer, noen lader dårlig mens andre igjen kan være defekte.

 

Selv har jeg aldri hørt noe godt om opel; og jeg hadde aldri i verden brukt pengene mine på noe slikt!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...