sådetså Skrevet 29. juni 2008 Skrevet 29. juni 2008 (endret) Har en Maxtor 80gb hardisk som plutselig en dag ikke ville funke lengre. Den "suger" rett å slett ikke strøm dvs platene spinner ikke! Har aldri vært ulyder i hardisken eller andre ting som har tydet på at den ikke har vært i tipp, topp form! Dette skjedde en gang jeg tok hardisken ut av pc,n! Da jeg satte hardisken tilbake og skulle starte pc,n som vanlig hadde jeg plutselig ingen hardisk med operativsysten på lengre Hva kan være årsaken til at den plutselig ikke vil suge strøm ? Er det noe håp ? Endret 29. juni 2008 av iRock
Ståle Skrevet 29. juni 2008 Skrevet 29. juni 2008 Sikker på at det er strøm i akuratt den molxen? Har du prøvd med en annen?
ElectricPizza Skrevet 29. juni 2008 Skrevet 29. juni 2008 Sjekk at både strøm og IDE/S-ATA kontakt står skikkelig i. Hadde en harddisk som tilsynelatende var død, men fant ut at IDE kabelen ikke satt skikkelig. Kan også hende at disken er ødelagt, noe Maxtor-disker ikke er så veldig ukjent for.
sådetså Skrevet 29. juni 2008 Forfatter Skrevet 29. juni 2008 Har nå igjen forsøkt å få liv i hardisken, uten resultat Min 40gb Maxtor HD går som f.... så det er strøm på kontakten. Forsøkte å lirke den godt på plass, bevege den opp og ned men nei! Har btw en 200gb Maxtor hardisk liggende og Den har vært brukt i en chippa xbox men xboxen funker ikke lenger! Denne hardisken kunne jeg gjerne tenkt meg å bruke i pc,n men problemet er at den er låst med et slags passord sånn at bare xboxn kan lese av den! Tips for hvordan jeg kan få låst opp denne hd,n ?
Hårek Skrevet 29. juni 2008 Skrevet 29. juni 2008 Tips for hvordan jeg kan få låst opp denne hd,n ? Slikt finner man lett ved å søke. http://www.google.com/search?hl=en&q=x...G=Google+Search
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå