jom2 Skrevet 17. mai 2008 Skrevet 17. mai 2008 Har ryddedag her men, blir ikke kvitt rotet - det legger seg bare under teppet :-) Slettet alt skrammel jeg ikke vil ha og tømt papirkurven. Avinnstallerte programmene først. Men blir jo ikke kvitt rotet. Når jeg søker på maskina så finner jeg jo filene - de kan bare ikke åpnes. Er det en måte å bli helt kvitt de? Har lest litt om Eraser og lastet ned det men, skjønner ikke helt om det kan benyttes til å slette "slettede filer/mapper" Noen som har tips?
norbat Skrevet 17. mai 2008 Skrevet 17. mai 2008 Du kunne ha kjørt en rens med CCleaner. I tillegg kan du også kjøre register-rens (si ja til å lagre en backup). Deretter kan du evt. slette mapper (som er tilknyttet program du mener du har avinstallert) og slettet dem manuelt.
jom2 Skrevet 17. mai 2008 Forfatter Skrevet 17. mai 2008 Hadde allerede kjørt ccleaner og slettet mappene manuelt. Hvordan kjører jeg en register-rens?
norbat Skrevet 17. mai 2008 Skrevet 17. mai 2008 I CCleaner, klikker du på Register og deretter 'Søk etter feil'. Klikk så på 'Reparer merkede feil..." Du får da spm om å ta backup. Det sier du ja til. Kjør 'Søk etter feil' -->'Reparer merkede feil...' flere ganger, helt til det ikke finner flere feil.
jom2 Skrevet 17. mai 2008 Forfatter Skrevet 17. mai 2008 Hmm, de finner mange feil og jeg får beskjed om at alle er reparert. Kjører så på nytt og akkurat det samme skjer om og om igjen Noe jeg gjør fullstendig galt her eller?
norbat Skrevet 17. mai 2008 Skrevet 17. mai 2008 Ser du om det finner like mange feil hver gang? Hvis ikke, så kjører du til det ikke finner flere feil.
jom2 Skrevet 17. mai 2008 Forfatter Skrevet 17. mai 2008 Lastet ned oppdatering av ccleaner og nå er alle feil borte. Når jeg nå søker så finner jeg fremdeles mappene jeg har slettet. De er ikke tilgjengelige om jeg forsøkre å åpne dem. Men, jeg ønsker ikke at de skal bli funnet nå som de er slettet. Er dette mulig?
jom2 Skrevet 17. mai 2008 Forfatter Skrevet 17. mai 2008 Ifølge egenskaper så ligger de på C:\users\navn\downloads. Men, når jeg går dit så er det tomt. Jeg søker på pc og finner mappene - får feilmelding når jeg dobbeltkllikker for å åpne: "Stedet er ikke tilgjengelig"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå