Gå til innhold

Minnebruk i Vista før/etter SP1


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Har nå installert SP1 via Windows Update. Men hva er normalt minnebruk av Vista?

Før SP1 brukte Vista ca. 38% av minnet når jeg satt på msn, og surfet på nettet. Nå med SP1 bruker Vista ca 55% av minnet når jeg sitter på msn, og surfer på nettet.

Endret av Fosse
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mulig det vil normalisere seg etter hvert, bakgrunnstjeneste har nok mer å gjøre rett etter install. Gjetter jeg på. Jeg har ikke målt akkurat selv, men merker ingen forskjell.

Skrevet

Det er helt normalt. At Vista utnytter mye RAM er bare en god ting. Vista bruker så mye det kan som cache, slik at applikasjoner starter raskere. Stort sett ligger det mellom 50->90%.

 

Ikke missforstå, Vista reserverer ikke denne RAM-en til seg selv, bare bruker det den har lov til. Minnebehandlingen i Vista er veldig god. At mye RAM er brukt er et tegn på at ting fungerer som det skal.

 

Dagene hvor folk trodde mye RAM ledig var en god ting er over. Ledig RAM er bortkastet RAM.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...