Gå til innhold

Hvor mye protein pulver?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, har akuratt kjøpt meg proteinpulver men har ikke noe og ta det med, fra boksen til flasken, har bare et lite øse karr som rommer opptil 15 milliliter.

 

så hvor mye inneholder en "scoop"?

 

går det greit og fylle opp "sånn ca" 1-2 cm i bånn av en 0,5 liter flaske?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I alle dunker med proteinpulver og liknende, burde det være en liten øse i som rommer en viss mengde, og det skal stå på dunken hvor mye du skal ha i en shake.

Skrevet

Nå er vel "tettheten" litt forskjellig fra pulver til pulver, men sånn ca. så er 1/2 dl/50 ml ca. 20 gram, Så da skulle 15ml skjeen din være ca. 6 gram.

Skrevet (endret)
Hei, har akuratt kjøpt meg proteinpulver men har ikke noe og ta det med, fra boksen til flasken, har bare et lite øse karr som rommer opptil 15 milliliter.

 

så hvor mye inneholder en "scoop"?

 

går det greit og fylle opp "sånn ca" 1-2 cm i bånn av en 0,5 liter flaske?

 

1-2 cm hørtes lite ut. Det er jo ingen minste eller øvre grense for dette (innen rimelighetens grenser), men jo mer du fyller på, jo mer protein får du. Personlig så tar jeg ca. opp til 4 dl merket på 7 dl shakerne (er vel ca. 4 toppede scoops), men dette varierer om jeg tar vektøkningsshake, protein shake, eller noe annet.

Endret av TehKris
Skrevet

@ TehKris: Det må da være veldig mye? Har du like stor "scoops" som meg er det jo drøyt 100 gram rent protein. :wow:

 

Skulle tro kroppen får problemer med å nyttegjøre seg alt det spesielt dersom det er whey.

 

Personlig tar jeg to scoops i en shake etter trening og en litt mindre en på kvelden/morgenen etter trening avhengig av hva jeg spiser til middag/kvelds. Det er bedre å fordele det litt utover enn å ta alt i en shake.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...