teknikk Skrevet 28. april 2008 Skrevet 28. april 2008 Hvordan montere turteller i båt, når man har en gammel dynamo uten den kontakten som skal til for å lese av turtall? Biltemas turteller trenger å kobles til en pol på dynamoen. Finnes det andre måter å lese av turtall på? Det er en 1 sylindret penta diesel.
teknikk Skrevet 30. april 2008 Forfatter Skrevet 30. april 2008 Hvor sitter en slik da? vet ikke jeg... På turtelleren står det at den skal kobles til symbolet: W på dynamoen. Min dynamo har ikke W! Hm..
tom-ass Skrevet 2. mai 2008 Skrevet 2. mai 2008 Diesel har ikke koil. Eneste muligheten er på W på dynamo, om ikke motoren har egen uttak for dette. Hva slags motor er det?
teknikk Skrevet 2. mai 2008 Forfatter Skrevet 2. mai 2008 Volvo Penta MD5, 1syl, diesel, direkteinnsprøytning. 1976.
reitsma Skrevet 13. januar 2009 Skrevet 13. januar 2009 Tror det fins diesel turteller som har en egen 'giver' som festes på flywheel, hadde en til min Chevvy Suburban, litt usikkert om jeg kjøpte den på biltema eller VDO. Bør fungere for din motor og.
Guggedal Skrevet 17. januar 2009 Skrevet 17. januar 2009 Du får tak i tak i turtellere som festes på dieselrøren til dysa.. Hvor vet eg jeg dessverre ikke..
merce85 Skrevet 27. januar 2009 Skrevet 27. januar 2009 Hei. du får kjøpt turteller med føler som du monterer på svinghjulet. mare en magnet. helt enkelt!
teknikk Skrevet 28. januar 2009 Forfatter Skrevet 28. januar 2009 Oj, hvor får man tak i det? Og hvordan fester man magneten på svinghjulet? det er ganske massivt!
Mannen med ljåen Skrevet 24. februar 2009 Skrevet 24. februar 2009 Hei! Motorverkstedet jeg bruker sa at han kan modifisere generatoren slik at den får uttak for turteller. Eller du kan bytte generatoren.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå