tghp Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Har et par spørsmål. 1. Hvordan kan jeg få opp Url'n? Når jeg skal søke så må jeg trykke på "Søk" Kan ikke trykke Enter, og vill gjerne ha den listen som husker hvor jeg har vært og sånt. Vill gjerne mulighet til å trykke enter, og går det ann og legge til snarveier, F.eks: F12 = Lukk? isåfall hvordan? 2. Hvordan kan få satt opp Tabs, Dette skjønner jeg ikke meg på. Jeg vet dette har vært nevnt før i forum men vill gjerne spørre selv. Hyggelig om noen hjelper meg, Kan godt ta en liten utfordring også
Manfred Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Søk etter andre tråder. Det finnes minst to tråder om NØYAKTIG det samme her nå!
tghp Skrevet 5. mars 2008 Forfatter Skrevet 5. mars 2008 Søk etter andre tråder. Det finnes minst to tråder om NØYAKTIG det samme her nå! Jeg vet, Jeg vet.
Manfred Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Ja, så drit i å spørre da. Det ligger jo til og med komplette løsninger i den ene tråden. Hva er da poenget med "men jeg ville spørre selv"? Snakk om søppelposting.
tghp Skrevet 5. mars 2008 Forfatter Skrevet 5. mars 2008 Ja, så drit i å spørre da. Det ligger jo til og med komplette løsninger i den ene tråden. Hva er da poenget med "men jeg ville spørre selv"? Snakk om søppelposting. For det første ikke alltid andre poster gir svar som funker? eller?
Gjest Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 (endret) Har et par spørsmål. 1. Hvordan kan jeg få opp Url'n? Når jeg skal søke så må jeg trykke på "Søk" Kan ikke trykke Enter, og vill gjerne ha den listen som husker hvor jeg har vært og sånt. Vill gjerne mulighet til å trykke enter, og går det ann og legge til snarveier, F.eks: F12 = Lukk? isåfall hvordan? 2. Hvordan kan få satt opp Tabs, Dette skjønner jeg ikke meg på. Jeg vet dette har vært nevnt før i forum men vill gjerne spørre selv. Hyggelig om noen hjelper meg, Kan godt ta en liten utfordring også Greit jeg kan godt hinte deg ! men se på de andre trådene og som Manfred sier. 1) Det med kan du gjøre slik: If e.KeyCode = Keys.Enter Then ' Din kode her. End If KODEN ER IKKE FULSTENDIG ! ( du får finne ut resten selv, du skal ikke kopiere og lime hele tiden ) resten er jeg ikke sikker på ! men det med snarveier kan du hvertfall bruke i " MenuStrip " vis du vet hva det er ? snarvei ligger under propeties vis du har klikket engang på en ting i " MenuStrip " Endret 5. mars 2008 av Gjest
LysDiode Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Jeg har aldri skjønt problemet med å hjelpe nybegynnere (?) på veien Alle dere med skoleutdannelse eller som har programmert i minst 10 år (!) går sammen i empati mot nybegynnere Det kan jo bli vanskelig å starte da, hmm? Jeg skjønner at man må søke først og alt det der, men uansett, ingen kan forvente at de som er ferske i programmering skal finne ut/lage sin egen kode. Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown If e.KeyCode = Keys.Enter Then WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text) End If End Sub Sånn skal det gjøres
tghp Skrevet 5. mars 2008 Forfatter Skrevet 5. mars 2008 Har et par spørsmål. 1. Hvordan kan jeg få opp Url'n? Når jeg skal søke så må jeg trykke på "Søk" Kan ikke trykke Enter, og vill gjerne ha den listen som husker hvor jeg har vært og sånt. Vill gjerne mulighet til å trykke enter, og går det ann og legge til snarveier, F.eks: F12 = Lukk? isåfall hvordan? 2. Hvordan kan få satt opp Tabs, Dette skjønner jeg ikke meg på. Jeg vet dette har vært nevnt før i forum men vill gjerne spørre selv. Hyggelig om noen hjelper meg, Kan godt ta en liten utfordring også Greit jeg kan godt hinte deg ! men se på de andre trådene og som Manfred sier. 1) Det med kan du gjøre slik: If e.KeyCode = Keys.Enter Then ' Din kode her. End If KODEN ER IKKE FULSTENDIG ! ( du får finne ut resten selv, du skal ikke kopiere og lime hele tiden ) resten er jeg ikke sikker på ! men det med snarveier kan du hvertfall bruke i " MenuStrip " vis du vet hva det er ? snarvei ligger under propeties vis du har klikket engang på en ting i " MenuStrip " Takk, Har prøvd med menustrip, Og kommer til å prøve litt mer på det senere. som jeg sa på starten "kan godt ta en utfordring" Jeg er ikke helt nybegynner.. jeg begynner å skjønne mer og mer etter hvert, Og forventer ikke få hele koden. Takk igjen! Jeg har aldri skjønt problemet med å hjelpe nybegynnere (?) på veien Alle dere med skoleutdannelse eller som har programmert i minst 10 år (!) går sammen i empati mot nybegynnere Det kan jo bli vanskelig å starte da, hmm? Jeg skjønner at man må søke først og alt det der, men uansett, ingen kan forvente at de som er ferske i programmering skal finne ut/lage sin egen kode. Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown If e.KeyCode = Keys.Enter Then WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text) End If End Sub Sånn skal det gjøres Kan jo teste den, Regner med at denne skal inn i formen selv? Takk!
LysDiode Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Som du ser, så står det Private Sub og End Sub, så da regner jeg med at den skal inn i formen, ja Mvh Pilarwiki
tghp Skrevet 5. mars 2008 Forfatter Skrevet 5. mars 2008 Som du ser, så står det Private Sub og End Sub, så da regner jeg med at den skal inn i formen, ja Mvh Pilarwiki Dette funket fett! Takk! Takk! Vet du hvordan man kan lage en logg, ikke akkurat men la oss si jeg går inn på Diskusjon.no nå? Så skal jeg dit i morgen og da huskern den? skjønner hva jeg mener? Takk!
Manfred Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Som du ser, så står det Private Sub og End Sub, så da regner jeg med at den skal inn i formen, ja Mvh Pilarwiki Dette funket fett! Takk! Takk! Vet du hvordan man kan lage en logg, ikke akkurat men la oss si jeg går inn på Diskusjon.no nå? Så skal jeg dit i morgen og da huskern den? skjønner hva jeg mener? Takk! Dette har OGSÅ blitt diskutert i en annen tråd... jeez Det er ikke det at vi har noe imot å hjelpe nybegynnere, men vi begynner å bli lei av å måtte gjenta oss selv hele tiden, fordi noen ikke gidder å lese!
LysDiode Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 (endret) Du har alltid rett til slutt, Manfred Edit: Beklager unødvendig søppelpost Edit2: Så skal jeg dit i morgen... Fint du skal hit i morgen også, da diskusjon.no er et bra nettsted å tilbringe tiden på i motsetning til andre nettstedet som nettby, fjesbok etc... Endret 5. mars 2008 av Pilarwiki
tghp Skrevet 5. mars 2008 Forfatter Skrevet 5. mars 2008 Som du ser, så står det Private Sub og End Sub, så da regner jeg med at den skal inn i formen, ja Mvh Pilarwiki Dette funket fett! Takk! Takk! Vet du hvordan man kan lage en logg, ikke akkurat men la oss si jeg går inn på Diskusjon.no nå? Så skal jeg dit i morgen og da huskern den? skjønner hva jeg mener? Takk! Dette har OGSÅ blitt diskutert i en annen tråd... jeez Det er ikke det at vi har noe imot å hjelpe nybegynnere, men vi begynner å bli lei av å måtte gjenta oss selv hele tiden, fordi noen ikke gidder å lese! Greit, Sorry. dette skal ikke gjenta seg visste ikke at dere proffer må gå gjennom dette hver dag Neste gang søker jeg godt på forhånd. Takk!
LysDiode Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Manfred er proff, se www.kjappsms.no =D Jeg er "diskusjon.no lært", men begyrrer å kunne sette sammen litt kode selv =D
GeirGrusom Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Jeg synes egentlig at en IE-shell webbrowser er en dårlig måte å lære programmering på, fordi det dere krangler mest med her, er hvordan WebBrowser kontrollen fungerer, og ikke så mye hvordan selve .NET rammeverket fungerer, eller syntaksen i språket for den saks skyld. Ikke konsentrer dere så mye om grafisk grensesnitt, det er ikke det som er vanskelig. Det er viktigere å lære seg hva boxing/unboxing er for noe, tekstformatering, datatyper, konvertering av datatyper, forskjellen på klasser og strukturer osv.
j000rn Skrevet 5. mars 2008 Skrevet 5. mars 2008 Poenget bør vel være at man ihvertfall bør lese igjennom en tutorial før man kommer hit og stiller de mest simple spørsmålene? Så slipper man å sløse bort både vår og deres tid....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå